Vyberte možnost Stránka

Nákup hokejových rukavic: Na tyto 3 aspekty nesmíte zapomenout

Nákup hokejových rukavic: Na tyto 3 aspekty nesmíte zapomenout
Rate this post

 

Hokejové rukavice patří mezi základ výstroje každého hráče. Nevydrží ovšem navěky a v pravidelných intervalech je zapotřebí zakoupit nové. Pokud se v nich příliš nevyznáte, případně nakupujete nové nějakému hokejistovi a sami hokej nehrajete, jste na správném místě. V následujících řádcích se výběr nových hokejových rukavic zaměříme podrobněji. Postupně si projdeme ty nejdůležitější aspekty této nelehké volby.

Velikost rukavic v hlavní roli

V první řadě se zaměřte na velikost. Rukavice budou dokonale sedět a hokejka se musí ovládat co možná nejjednodušeji. Proto se soustřeďte na velikost. Fakticky existují tři základní velikosti hokejových rukavic. Jedná se o modely žákovské o velikosti 8 až 9 palců, juniorské mající velikosti 10, 11 a 12 palců. Poslední jsou seniorské rukavice s velikostmi 13, 14 a 15 palců. Určitě si také rozhodněte, jestli zvolíte amatérské, poloprofesionální či profesionální provedení. Každé se liší různým typem ochrany.

Jaké střihy rozlišujeme?

U hokejových rukavic rozlišujeme celkem 3 střihy. První typ je zkosený. Vyznačuje se tím, že rukavice jsou poněkud širší v oblasti prstů. Směrem k zápěstí dochází k jejich zúžení. Ovládání hole je v nich naprosto pohodlné. Skvělou citlivost umožňuje anatomický střih. Rukavice díky přirozenému tvaru nikde netlačí a dokonale se přizpůsobí ruce hráče. Poslední variací jsou klasické rukavice mající rozšířený prostor jak pro prsty, tak i pro zápěstí. Než si obujete brusle a půjdete na to, rozhodně se vyplatí všechny variace vyzkoušet. Každému sedí něco jiného.

Nejčastěji používané materiály

Z čeho se vlastně rukavice nejčastěji vyrábí? Aktuálně jsou nejoblíbenější modely kombinující nylon a syntetickou kůži. Takové rukavice jsou maximálně lehké a skvěle se odvádí pot. Práce s pukem je díky nim také optimální. Stupeň ochrany je u nich přitom vysoký, o čemž nás přesvědčí třeba známé variace od společnosti Bauer.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.