Vyberte možnost Stránka

Chcete se vzdělávat? Získejte titul MBA

Chcete se vzdělávat? Získejte titul MBA
Rate this post
!AdSense – before contentKdo chce být špičkou ve svém oboru, musí se celoživotně vzdělávat. Jenže kde a jak? Všechno záleží na tom, v jakém oboru se chcete zlepšit a kam se chcete ubírat. Pokud máte zájem svou kariéru posouvat logicky směrem nahoru, bude pro vás určitě nezbytné získat znalosti v oblasti managementu. Právě ty vám totiž ulehčí cestu k lepší kariéře či vyšší pracovní pozici.

V zahraničí je mezi manažery a podnikateli hodně oblíbené studium, na jehož konci získáte titul MBA = Master of Business Administration. Na Harvardu se tento program studoval už od počátku 20. století, u nás si získává na popularitě až teď.

 

Už i Česko začíná objevovat kouzlo MBA

Specialita titulu MBA spočívá v tom, že k jeho dosáhnutí nepotřebujete tolik teoretických znalostí, ale spíše zkušenosti a poznatky z praxe. Na rozdíl od běžných vysokoškolských titulů vám MBA studium dá něco mnohem více než jen tři písmenka za jméno, díky kterým budete vypadat důležitěji.

A to je ten důvod, proč jej tolik lidí absolvuje, i když je na soukromých i veřejných školách placený.

Titul MBA není ekvivalentem klasických titulů, které získáte na české vysoké škole, český právní řád ho nezná. K tomu, abyste se o jeho získání vůbec mohli pokusit, potřebujete buď minimálně titul Bc., nebo maturitní vysvědčení a prokazatelnou praxi na manažerské pozici.

V rámci studia se budete vzdělávat v několika základních předmětech (např. management, komunikace, finance, marketing nebo human resources) a další si sami zvolíte. Je jen na vás, zda pro vás bude přínosnější účetnictví, IT management nebo sales management. Studium MBA je tak efektivní právě i z toho důvodu, že si ho můžete přizpůsobit svým potřebám.

Přizpůsobit ho lze rovněž i vaší práci. MBA je totiž možné studovat online. Tuto formu studia lze zahájit kdykoliv během roku, studujete sami z doporučené literatury, absolvujete online testy v elearningovém prostředí a zpracováváte písemné seminární práce.

Všechno si můžete rozvrhnout podle sebe, takže teď už se vážně nemáte na co vymlouvat.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.