Vyberte možnost Stránka

Běhání v noci – Co vše k němu potřebujete?

Běhání v noci – Co vše k němu potřebujete?
Rate this post
!AdSense – before contentVadí vám, jak na vás lidi koukají, když se při běhu snažíte shodit nějaké to kilo a zlepšit celkovou kondici? Nejen kvůli většímu soukromí stále přibývá nočních běžců. Zjistěte, co všechno k běhu po tmě potřebujete.

Výhody nočního běhání jsou jasné, člověk potká mnohem méně čumilů, kteří by hodnotili propocené a poslintané triko nebo váš rudý obličej. Také konečně vyřešíte problém s tím, že nestíháte sport během dne. Takové večerní proběhnutí rovněž funguje jako ty nejlepší prášky na spaní.

Abyste mohli s touto stále oblíbenější aktivitou začít, je třeba si pořídit určité věci. Poradíme, které!

 

Obsah článku

Běh v noci

Mezi klusáním ve dne a běháním v noci není až takový rozdíl. Stále je třeba rychle střídat nohy, pravidelně dýchat a držet rovná záda. To, co je zásadní změna je viditelnost. Noční běh tedy přináší několik změn a zásad, kterým je nutné věnovat pozornost.

1. Oblečení a boty

I když jsou letní večery teplé, je nezbytné myslet na to, že slunce vás cestou nezahřeje. Aby vám už v polovině trasy nebyla kosa, oblékněte kvalitní funkční oblečení, které udrží optimální teplotu těla. Volte dlouhé běžecké kalhoty, triko a lehkou běžeckou bundu. Stejně tak jako v případě běhu ve dne, i v noci jsou boty základ. Tvrdost běžeckých bot se řídí terénem. Na louku, do lesa a nerovného terénu si pořiďte trekové boty pánské. Na tvrdém asfaltu využijete obuv s vyšší, pružnější a silnější podrážkou.

2. Bez čelovky ani krok

Jste milovník samoty a klidu, ve tmě platí, pravidlo vidět a hlavně být viděn! I když si poslepu zvládnete zavázat tkaničky, s kořenem přes cestu počítat nebudete. Sáhněte pro turistické vybavení, čelovka zajistí bezpečí zejména při běhání v nerovném terénu nebo na silnici. Neosvětlenému nočnímu běžci na frekventované silnici hrozí srážka s autem, více něž kdy jindy.

Kvalitní čelové světlo s dostatečnou výdrží a velkým dosvitem doplňte odrazkami a reflexním oblečením.

3. Brýle

Úletem není ani ochrana v podobě brýlí. Sluneční tedy nebudou to pravé ořechové, ale sportovní obroučky můžete lehce vybavit čirým sklem. To zabrání náletům hmyzu na vaše oči i vypíchnutí oka větvemi stromů.

4. Myslet na obranu není ostuda

Tma schová váš zafuněný obličej stejně tak i útočníka. I v případě, že nejste žádná křehká cvičenka, pepřový sprej se rozhodně vyplatí sebou mít. Potkat bandu agresivních týpků nemusí být žádná náhoda a vám se nemusí podařit utéct. Sprej může při konfliktu výrazně pomoc.

5. Mobil

Nechcete, aby vás někdo při tréninku rušil? Chytrý telefon doma nenechávejte hned z několika důvodů. Zvonění se dá lehce vypnout. Ovšem jiných funkcí telefonu využijete a ještě rádi. Zvláště pokud se ztratíte při běhu na novém okruhu. GPS i tísňové volání prokáže cennou službu. Navíc můžete využít chytrých aplikací, měřících tep, rychlost, km atd. Navíc pokud cestou potkáte otevřenou osvěžovnu a běh se vám lehce protáhne, vaše přítelkyně ocení zprávu, že jste v pořádku.

Mobilní telefon má stejně jako v případě čelovky svůj význam. 

Běháte v noci? 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.