Vyberte možnost Stránka

Investiční zlato a jeho obrovský význam v době ekonomické krize

Investiční zlato a jeho obrovský význam v době ekonomické krize
Rate this post

V okamžiku, kdy nastane těžká ekonomická situace a trhy zmítají finanční události, investoři se obracejí ke zlatu jako bezpečnému přístavu. Vzhledem k vysoké inflaci a obchodování na akciovém trhu pod svými maximy někteří investoři hledají bezpečné aktivum s prokazatelnou historií zisků, a tím je právě zlato.

Investiční zlato je oblíbené z mnoha důvodů a má vlastnosti, které z této komodity činí dobrý protipól tradičních cenných papírů, jako jsou akcie a dluhopisy. Zlato je vnímáno jako uchovatel hodnoty, přestože se jedná o aktivum, které nevytváří peněžní toky. Někteří ho považují i za zajištění proti inflaci.

Zlaté slitky

Jestliže chcete vlastnit zlato fyzicky, nabízí se vám slitky nebo mince. Počítejte však s tím, že fyzické zlato je nezbytné chránit a pojistit. Jestliže chcete dosáhnout zisku, potom jste závislí na tom, zda cena komodity poroste.

Zlaté slitky je možné nakoupit hned několika způsoby, a to prostřednictvím online prodejců, nebo u lokálního prodejce či sběratele. Zlato může prodávat i zastavárna. Při nákupu si všímejte spotové ceny zlata (ceny za unci, která je právě teď na trhu), abyste uzavřeli férový obchod.

Největší riziko spojené s tímto aktivem spočívá v tom, že vám někdo zlato vezme, pokud ho nebudete mít chráněné.

Kde koupit zlaté slitky?

Jestliže si chcete koupit zlaté slitky, podívejte se na stránky Zlatovna. Prodává švýcarské zlaté slitky s hologramem, jež jsou špičkou v garanci ryzosti a původu zlata. Slitky vyrábí rafinérie Argor-Heraeus, přičemž hologram se razí do zadní strany slitku.

Hologram je patentovaná technologie, kterou není možné kopírovat. Přední strana zlatého slitku je standardní. Podívejte se tedy do pestrého produktového portfolia Zlatovna, která distribuuje slitky s hologramem v rámci České republiky i na Slovensku.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.