Vyberte stránku

Přes hrozby exekucí byly české Vánoce opět na dluh. Umíte si vybrat bezpečný úvěr?

Přes hrozby exekucí byly české Vánoce opět na dluh. Umíte si vybrat bezpečný úvěr?

Za dárky Češi letos opět utratili rekordní sumu 65 miliard korun. Na hlavu vyšly každého Vánoce průměrně na 10 000 Kč. Je to ráj pro obchodníky, už méně pro lidi, kteří půjčkami překlenují předvánoční nedostatek financí na nákup dárku a kvůli tomu se zadlužují. Právě o Vánocích je poptávka po úvěrech až o 30 % vyšší než v jiných měsících.

V Česku se stále zadlužují i ti, kdo už problémy s financemi mají

Půjčka pro zadlužené není nic, co by neexistovalo. I s exekucí dokážete získat peníze na ruku. Zatímco běžné banky nahlíží do registru, ale nabídnou výhodnější podmínky, nebankovní půjčka bez dokládání příjmu a bez nahlížení do registru bude výrazně dražší. Je zbytečné mluvit silnými slovy o lichvě. Jste rizikový klient a tato rizika potřebuje instituce, jež vám půjčku poskytuje, vykrýt. Půjčka bez registru je pro zadlužené jediným řešením. Už vám nikdo skrytě nepodstrčí nevýhodnou smlouvu. To si hlídá ČNB. Mnohdy si však špatně spočteme náklady na půjčku, podceníme je, či přeceníme své síly vše včas a řádně splácet. Úroky a sankce nám pak přerostou přes hlavu. Krátkodobá ani dlouhodobá půjčka bez registru by nikdy neměla sloužit k tak zbytným záležitostem, jakými je nakupování vánočních dárků. Vánoce bychom si měli umět užít i bez neřízených vánočních výdajů.

Na druhou stranu, je skvělé, že tyto půjčky existují, protože nám dokážou vytrhnout trn z paty

Získali jste zaměstnání, avšak nemáte právě teď ani na to, abyste dojížděli do práce? Pomůže vám drobný úvěr vyřešit jiný, mnohem závažnější finanční problém, přitom jste schopni tento závazek hravě uhradit? Je skvělé mít možnost sáhnout po finanční pomoci, i když nemáme čistou a bezproblémovou úvěrovou minulost. Vždy je však třeba zvážit, zda nejde pouze o pověstné „vytloukání klínu klínem”, ale skutečně o pomoc, která nám „vytrhne trn z paty“.

Půjčky není nutné zcela zavrhovat

Běžné bankovní úvěry i půjčky, stejně jako ty nebankovní, je zapotřebí vždy pečlivě vybírat. Levná půjčka neexistuje, ale ty předražené rozhodně ano. Ideálním pomocníkem, jak vybrat úvěr, je vhodný navigátor úvěrů, který mapuje aktuální podmínky jednotlivých půjček a umí doporučit tu nejlevnější. Vždy vybírejte půjčku s jeho pomocí. Levná půjčka nemusí být ta nejvýhodnější, pokud si neumíte vše řádně propočítat.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.