Vyberte stránku

Co by mělo splňovat správné rodinné auto?

Co by mělo splňovat správné rodinné auto?

 

Chtěli byste si pořídit vůz, který bude vyhovovat potřebám celé vaší rodiny? Zaměřte se na důležité parametry, které byste měli zvážit ještě před výběrem. Vše podstatné najdete v článku.

Výběr neuspěchejte

Nekupujte hned první auto, u kterého vás zaujme jeho cena. Projděte si nabídky vozů, navštivte autosalony a nechte si poradit od odborníků. Zjistěte, co vše od svého auta očekáváte pro sebe i svou rodinu. Porovnávejte ceny jednotlivých značek, možnosti výbavy, ale zaměřte se i na svůj vlastní rozpočet.

Spočítejte si finance na nákup vozu

Než se pro cokoliv rozhodnete, stanovte si strop pro nákup vozu. Ať už se rozhodnete pro nákup nového vozu v salonu nebo ojetého vozu v bazaru, vždy si předem určete svůj limit. Víte, že existuje účelová půjčka na nákup vozu? Pokud se vám nechce čekat, až naspoříte dostatek finančních prostředků, sjednejte si půjčku a vyřešte nákup nového vozu třeba hned.

Až si vyberete vůz podle svých představ, nezapomeňte si vyřídit povinné ručení, které je pro vás jako pro majitele motorového vozidla povinné. Navíc s ním máte jistotu, že za vás pojišťovna uhradí škody, které způsobíte někomu jinému.

Zaměřte se na původ vozu

Nový nebo ojetý vůz? U nového vozu počítejte s tím, že jeho cena klesne, jakmile s ním odjedete z autoprodejny. U ojetého vozu si projděte možná poškození a u jeho pořizovací ceny zohledněte výdaje, které budete muset uhradit, aby auto vypadalo podle vašich představ. Spočítejte si ale i to, kolik let by vám měl vůz vydržet, než budete muset pořizovat další.

Velikost rodiny hraje roli

Máte už děti nebo v brzké době plánujete rozšířit rodinu o dalšího člena? I na takové otázky byste si měli odpovědět a přizpůsobit tomu výběr. Nevybírejte vůz pro čtyřčlennou rodinu, pokud víte, že byste v budoucnu chtěli pátého člena. Jestliže jste trojčlená nebo čtyřčlenná rodina, bude vám stačit prostornější kombi. V případě, že je vás doma více, budete už spíše přemýšlet o prostornějším šestimístném nebo i sedmimístném voze. Tam se naskládáte i s věcmi na dětské kroužky a na rodinné dovolené.

Zaměřte se na výbavu vozu

Vystačíte si jen s rádiem nebo GPS navigací? Nejspíš ne. Jelikož budete vozit své děti, určitě jim chcete zajistit co nejlepší bezpečnost. Proto se zaměřte i na počet a umístění airbagů, ABS brzdy, které zamezují blokování při nouzovém brzdění, a další bezpečnostní prvky, které ochrání vás i vaše děti v případě mokré silnice, námrazy nebo autonehody.Dále je dobré mít velký zavazadlový prostor. Ať už povezete nákup pro rodinu, věci pro děti na kroužky nebo pojedete na dovolenou, je lepší mít v kufru volné místo než ho mít nedostatek. Chcete i nadstandardní výbavu, jako je klimatizace nebo vyhřívaní sedaček? I to možná vaše rodina ocení.

Doporučené rodinné vozy

Chtěli byste doporučit konkrétní modely vozů, které se řadí mezi spolehlivá rodinná auta? Některé z nich jsou sepsány níže.

  • Renault Clio (čtyřmístný vůz, automatické nouzové brzdění s detekcí chodců a cyklistů),
  • Fiat Tipo (čtyřmístný vůz, 6 airbagů pro bezpečnost, systém ESC s asistentem rozjezdu),
  • Škoda Fabia Combi (čtyřmístný vůz, bezpečnostní systémy hlídající mrtvý úhel, aktivace brzd v případě nebezpečí, prostorný kufr),
  • Ford Galaxy (sedmimístný vůz, pohon všech kol, čelní i boční airbagy, obvodový alarm),
  • Citroen C4 Grand Picasso (sedmimístný vůz, variabilní interiér, 15 asistenčních systémů řízení).

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.