Vyberte možnost Stránka

Je libo Scalu nebo Kamiq na CNG? Žádný problém, Škoda právě zahájila prodej

Je libo Scalu nebo Kamiq na CNG? Žádný problém, Škoda právě zahájila prodej

Fascinují vás ekologické a úsporné motory a rádi byste měli právě takový pod kapotou nové škodovky? Pokud vám imponují atraktivní linie modelů Scala nebo Kamiq, můžete si je nyní objednat ve verzi G-Tec. Jak moc se jízda na stlačený zemní plyn vyplatí a za kolik budou novinky od mladoboleslavské automobilky k mání? Nepřestávejte číst, dozvíte se vše podstatné.

Oba vozy, tedy Scala i nová Škoda Kamiq G-Tec prošly značnou úpravou. Přibyly jim tři ocelové nádrže na CNG o kapacitě 13,8 kg, a navíc i jedna přídavná, devítilitrová nádrž na benzín. Ten budou auta využívat například při startování po natankování zemního plynu, kdy dochází ke změně tlaku v nádržích a automatické kontrole kvality plynu.

Marketingové oddělení Škody Auto Česká republika uvedlo, že výhody stlačeného zemního plynu nejsou zanedbatelné. Mimo elektřiny jde o dostupné a okamžitě využitelné palivo, které výrazně snižuje náklady na kilometr. Budoucí majitelé se mohou těšit na to, že nezaplatí více než korunu, což je mnohem méně než u běžných benzinových či dieselových motorů.

Na své si však přijdou také řidiči, kterým není lhostejný dopad provozu vozidla na životní prostředí. Kamiq i nová Škoda Scala produkují o cca 20 % méně emisí CO2 oproti benzinovým agregátům a žádné saze. Proto z výrobní linky sjíždějí bez nepříliš oblíbeného filtru pevných částic. Oba modely mají společný agregát 1.0 G-Tec o výkonu 66 kW (90 koní) s maximálním točivým momentem 150 Nm.

Co se týče tankování CNG, není na něm nic komplikovaného. Probíhá stejně rychle jako čerpání tradičních pohonných hmot a o čerpací stanice u nás také není nouze. V České republice jich máme cca dvě stě, v rámci Evropy více než pět tisíc.

Pro srovnání LPG stanic je u nás až 900. Je to dáno tím, že LPG si v ČR získalo v 90. letech popularitu kvůli výhodné ceně ve srovnání s drahým benzínem. Následně vznikla značná síť stanic, servisů i firem realizujících přestavby vozů.

A konečně ceny. Za CNG si připlatíte 30 000 Kč, což v praxi znamená, že vás Scala v základní výbavě vyjde na 462 000 Kč a Kamiq na 475 900 Kč. Rezervaci můžete provést třeba hned u některého z autorizovaných prodejců (např. na www.auto-poly.cz), první automobily se na cestách objeví začátkem příštího roku.

Zdroj/ foto: skoda-storyboard.com.

O autorovi

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!
Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.