Vyberte možnost Stránka

Jak na péči o vaše hodinky: Tyto tipy jsou základem

Jak na péči o vaše hodinky: Tyto tipy jsou základem
Rate this post


Jste zvyklí na hodinky? Někdo bez hodinek nedokáže vyjít ani z domu. A není se čemu divit, vždyť informace o čase se hodí prakticky vždycky. Pokud už hodinky máte, nebo o nich uvažujete, rozhodně byste měli vědět, jak se o ně starat. My se v následujících řádcích podíváme hned na 5 tipů, které vám třeba dokážou v tomto ohledu pomoct.

Obsah článku

Ultrazvukové čištění se vyplatí

Klasické mechanické čistění hodinek je určitě důležité, nicméně volit byste měli i to ultrazvukové. Svěřte jej ale určitě autorizovanému servisu. Prodloužíte tak jejich životnost. Vzhledu hodinek samozřejmě takovéto odborné čištění pomůže. Hodně důležité je především u náramku, který se snadno zanáší nejrůznějšími nečistotami. Zajímavé tipy týkající se péče o hodinky a recenze najdete v magazínu Najdi hodinky   

Hodinky nepokládejte ciferníkem dolů

Pokud tak učiníte, s největší pravděpodobností je poškrábete, což si samozřejmě vůbec nepřejete. Jestliže je na hodinkách ochranná fólie, rozhodně ji nechávejte na ciferníku delší dobu. Poškodí-li se, nahraďte ji novou.

Vyvarujte se vzniku nových škrábanců

Je pouze otázkou času, kdy se na sklíčku hodinek objeví první škrábance. Při rizikových činnostech se proto hodinky vyplatí sundávat z ruky. Stejně tak se vyvarujte nošení hodinek a náramku na jednom zápěstí. Určitě buďte také opatrní při sundávání hodinek, aby vám nespadly na zem.

Pozor na prudké změny teplot

Jakékoli hodinky nemusí prudké teplotní změny. Do sauny ani do jiných prostor s nimi nechoďte, není-li to nezbytně nutné. I při sprchování byste se měli prudkých teplotních výkyvů vyvarovat. Nevznikne tak teplotní šok.

Opravy svépomocí se nevyplácí

Výměna baterie nebo jakékoli jiné činnosti jsou pro domácí kutily velmi lákavou záležitostí. Přesto je lepší nechat vše na odbornících. A nákup hodinek? Tady není od věci podívat se na recenze do zmiňovaného magazínu Najdi hodinky.

 

Zdroj obrázku:

CHAjAMP / Shutterstock.com

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.