Vyberte možnost Stránka

Na lov se dá chodit i beze zbraní, kvalitní oblečení však upotřebíte vždy

Na lov se dá chodit i beze zbraní, kvalitní oblečení však upotřebíte vždy
Rate this post

 

Když se řekne lovec, obvykle se nám ihned vybaví někdo s puškou. Ovšem v dnešní době může být milovník tohoto sportu „vyzbrojen“ i fotoaparátem nebo obyčejným dalekohledem. Ve skutečnosti však příliš nezáleží na tom, zda do přírody vyrážíte za zážitky či za trofejemi.

Chcete letos už konečně splnit svoje předsevzetí o častějším pobytu v přírodě? Jděte na to z toho správné konce a dodejte si motivaci. Tou může být opravdu pohodlné, dobře padnoucí a především 100 % funkční lovecké oblečení, díky němuž bude pobyt v lese anebo na horách skutečným zážitkem. A na co si dát pozor při jeho výběru?

Zapomeňte na cenu, mnohem důležitější je kvalita

Také si myslíte, že drahé výrobky musí být automaticky ty nejlepší? Pak vás zklameme. Mnohem důležitějším ukazatelem jsou použité materiály a technologie. Pokud se v nich dokážete orientovat, snadno si perfektně padnoucí kousky pořídíte i v nejrůznějších bazarech. Na druhou stranu – nákup z ověřeného obchodu je vždy lepší, tedy alespoň co do záruky.

Kalhoty jako jasná první volba

Chcete hned za začátku investovat do kompletní výbavy? Pak vsaďte jen na jeden kousek – ovšem ten nedůležitější. Ano, jsou to právě kalhoty. Právě ty vám umožní se bez ztráty kytičky posadit na jakýkoliv pařez nebo si udělat pohodlí i v mokré trávě. Neprovlhnou, zatímco se budete přehrabovat v batohu.

Chtějte takové, jež vám dopřejí maximální volnost pohybu, ale přitom nabídnou i maximální funkčnost a odolnost. A doplňte je i kvalitními ponožkami a (nejlépe) termoprádlem. Věděli jste, že merino vlna používána na „podvlékačky“ si dokáže poradit i s nepříjemnými pachy a neoprénové ponožky zůstanou suché i po přebrodění hlubokého potoka?

Zdroj obrázku: {Borisovstudio} / Shutterstock.com

Blůza, mikina, bunda – na co si dát pozor při jejich výběru?

I tady by měla funkčnost převážit nad čímkoliv jiným. Každý jednotlivý kousek by tak měl dbát především na dobré maskování. Nikdy totiž nevíte, kdy budete muset z jakéhokoliv důvodu bundu či mikinu sundat a pohybovat se v terénu jen v tričku či blůze. Mimochodem věděli jste, že trička jako taková, byla vlastně vynalezena pro americkou armádu? Vojáci si pochvalovali zejména volnost pohybu a snadné oblékání. A jak rychle se rozšířila do okolního světa asi nemusíme zmiňovat.

Dbejte také na dva další faktory:

  • dobré odvětrání,
  • odvádění potu.

U svetru tak dejte přednost vlněnému materiálu, mikiny nechte vsadit na bavlnu či polyester a u bund se zaměřte na nejmodernější materiály, které dokáží skvěle odpudit vodu, a přitom nabídnou velmi vysokou mechanickou odolnost.

A tytéž vlastnosti by měly mít i vaše rukavice. Vybírejte je tak, aby se v ideálním případě staly vaší druhou dlaní. Přílišná hrubost a neohebnost bývá totiž v přírodě spíše na škodu.

Dalekohled – pomocník pro všechny odvážné lovce

Ať už se do přírody vydáváte s puškou nebo bez, jednoho pomocníka byste doma nechat určitě neměli. Koneckonců, dalekohledy dělají milovníkům dobrodružství společnost už stovky let. Specifika jejich správného výběru by vystačila na samostatný článek, vypíchneme proto jen několik nedůležitějších bodů.

  • Nosíte brýle? Pak se postarejte o to, aby se jim dalekohled uměl přizpůsobit.
  • Chtějte model se všemi nezbytnými ochranami (pouzdro, krytky na skla z obou stran, voděodolnost atd).
  • Opatřete si i kabelu, která vám umožní nosit ho jinde než na krku. Jeho váha totiž dokáže rychle přetížit svaly, což může vést k nepříjemné migréně.

A nezapomeňte ani na další nezbytné pomocníky – kvalitní boty, pokrývky hlavy (jež nepromoknou a neprofouknou), loveckou kuklu, šálu, návleky na ruce i nohy atd. Nikdy totiž nevíte, kdy se vám tyto drobnosti budou hodit.

 

 

Zdroj obrázku č. 1: {PRESSLAB} / Shutterstock.com

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.