Select Page

Jak se vypořádat s výběrem správné kamery

Jak se vypořádat s výběrem správné kamery
Jak se vypořádat s výběrem správné kamery
Hodnocení

V životě jsou okamžiky, které chceme mít ve své paměti napořád. Díky moderním vymoženostem si je můžeme zvěčnit a připomínat kdykoliv se nám zachce. Chcete, aby byly vaše záznamy kvalitní? Pak odložte své mobilní telefony a dejte přednost kamerám, které jsou k tomuto účelu vyrobené.

Videokamery bezpochyby patří mezi výrobky, které vám mohou sloužit řadu let. Pořiďte si tedy nějakou kvalitní, abyste ji nechtěli za půl roku vyměnit za nový a lepší model. Jak se s výběrem popasovat? Nejprve se zkuste podívat na nějaké recenze nebo třeba srovnávací test videokamer, kde se můžete inspirovat a o každém produktu něco přečíst. Pokud si chcete vybrat podle svého vážení, zaměřte se především na stabilizaci, zoom, rozlišení obrazu a záznam zvuku.

Zoom umožňuje přiblížení objektu. Pokud vyberete výrobek s kvalitním zoomem, budete moci natáčet z větší dálky a v případně přiblížení obrazu by se kvalita snímku neměla zhoršit. Důležitější, než zoom je ovšem stabilizátor, který eliminuje otřesy. Nejlepší je pořídit kameru a optickou stabilizací. Rozlišení obrazu funguje stejně jako u fotoaparátu. Udává se v pixelech a zjednodušeně lze říci, že čím více pixelů, tím bude obraz kvalitnější. A samozřejmě záznam zvuku, čím kvalitnější mikrofon, tím bude nahraný záznam lepší. Kdo by chtěl mít video plné šumů?

Běžné kamery se hodí na natáčení dovolené, narozeniny nebo jiných významných událostí. Samozřejmě ale nejsou vhodné na všechno. Třeba na takové natáčení adrenalinových zážitků je vhodnější sportovní kamera, k hlídání domu zas bezpečnostní kamery. V poslední době se těší velké oblibě i kamera do auta, která vás může zachránit od maléru a posloužit jako důkazní materiál. Nahrává totiž záznamy z jízdy a pokud dojde k nějaké nehodě, může prokázat naši nevinu.

Možná vás v případě kamery v autě napadne otázka legality, v Česku se nemusíte bát, používání autokamery je dovolené. Problémy byste mohli mít ale například v Rakousku. Než za hranice vyrazíte, radši si zkontrolujte, jestli je kamera v daném státě povolená. Na toto téma si můžete přečíst třeba článek na HWForum.cz. Pokud vás autokamery zaujaly, doporučujeme nepodcenit jejich výběr. Čím kvalitnější záznam, tím lépe. S výběrem vám může pomoci třeba článek Jak vybrat kameru do auta  na portálu Arecenze.cz.

About The Author

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!