Vyberte možnost Stránka

Máte v šatníku pánský blejzr? Hodí se téměř v každém případě

Máte v šatníku pánský blejzr? Hodí se téměř v každém případě
Rate this post
!AdSense – before contentJeště před nějakou dobou byl pánský blejzr pro většinu chlapů velkou neznámou. Dnes jde o nezbytnou součást šatníku – máte i vy svůj “blazer“?

Protože právě blejzr je to, co obléknete ve chvíli, kdy nechcete být až příliš formální v obleku a až příliš sportovní v bundě. 

Oproti klasickému saku je blejzr zásadně kratší, má slim střih, klopy jsou výrazně kratší a je většinou ve výraznějším provedení.

Díky těmto vlastnostem je blejzr představitelem módní svobody a kreativity, muž v něm za každé okolnosti vypadá dobře, upraveně ale ne až moc formálně.

Obsah článku

Blejzr musí být něco jako druhá kůže

Aby byl blejzr perfektním společníkem pro každou příležitost, je třeba vybrat správný materiál. Tedy žádné umělotiny, jen přírodní tkaniny. V létě pak oceníte látky s nižší gramáží, tzn. žádný manšestr nebo samet. Doporučujeme mix vlny, bavlny, kašmíru či hedvábí. Doplnění o elastan se nebraňte, blejzr bude hezky pružit a v letním parnu vás příjemně ochladí.

Kromě nízkogramážním kvalitním materiálům věnujte pozornost i takovému drobnému detailu jako je podšívka. Na jaro a léto oceníte blazer, jenž bude s odlehčeným polopodšitým zpracováním. Stane se tak celkově lehčí a vy se nebude tolik přehřívat.

blejzr-02

Jedním z nejoblíbenějších kousků pánských šatníků posledních několika sezón je blazer. Foto: Pinterest

Sportovnější varianta saka

Blazer je v podstatě jakékoliv samostatné sako, ke kterému nemáte kalhoty ze stejného materiálu. Tedy, pokud si v konfekci koupíte jen sako (nebo si jej necháte ušít na míru), tak se svým způsobem stává i z tohoto saka blejzr.

blejzr-03

Pánské saka ve výrazné barvě přiláká žádoucí pozornost (žen). Foto: Pinterest

Jak pánský blejzr nosit a kombinovat?

Máte-li investovat do jednoho kvalitnějšího saka na jaro a léto, tak určitě vsaďte na modrý blejzr na jeden, dva knoflíky. Modrá barva se vám bude skvěle kombinovat s chinos, džíny i plátěnými kalhoty, popř. kraťasy – blejzr snese všechno! 

Obléct blazer, oblíbenou košili, padnoucí chinos, loafers, do klopy saka kapesníček a vyrazit za letním flirtem do restaurace nebo rozehřátých ulic města se zdá jako nejjednodušší věc – také že je!

blejzr-05

Máte svůj pánský blejzr? 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.