Vyberte možnost Stránka

Móda na greenu – Jak vybrat oblečení na golf?

Móda na greenu – Jak vybrat oblečení na golf?
Rate this post
!AdSense – before contentGolf je sportem, kde svou důležitou roli hraje kromě výkonu také oblečení. Přečtěte si, co je vhodné, a co si na green raději nebrat.

Předtím, než se pustíte do golfu, je třeba si o této hře něco zjistit. Jde o informovanost o hře samotné, jejích pravidlech, vybavení a v neposlední řadě také o vhodném oblečení.

Právě špatný výběr oblečení může být větší trapas než to, že se vám nedaří odpálit míček. Proto jsme připravili pár cenných rad a doporučení.

 

Obsah článku

Co na sebe na golf?

Na pečlivě udržovaný green nemůžete vstoupit jen tak v něčem. Zapomenout byste měli na džínové kalhoty, rifle nebo běžecké boty.

 

Golfové oblečení pro muže ve slunný den

V případě slunného počasí zvolte triko se stojáčkem nebo límečkem, které má všechny vlastnosti trika sportovního. Oceníte především prodyšnost, účinný odvod potu a UV ochranu. Triko by mělo být spíše ve světlých barvách, ale pokud máte raději barvy tmavé, není třeba si je upírat. Sportovní trička nejsou jedinou možností, obléct si můžete také košili s krátkým rukávem sportovního stylu.

Co se týká kalhot, zde jde především o komfort, proto volte plátěné kalhoty nebo kraťasy světlých barev. Kraťasy byly do nedávné doby zakázány, ale dnes už je tomu naštěstí jinak.

Každopádně však myslete na to, že golfové oblečení by vás mělo reprezentovat, neboť golf je kromě zábavy často brán jako společenská událost.

 

Oblečení do chladného počasí

I když ke golfu hezké počasí tak nějak patří, ne vždy budete mít to štěstí na bezvětří a slunce. Především období podzimu je na počasí nevyzpytatelné, proto buďte připravení. Před větrem a deštěm se chraňte nepromokavým oblečením. Svůj outfit můžete doplnit o triko s dlouhým rukávem, límečkem a elegantní sportovní svetr.

 

Boty na golf

Ne vždy je nutné mít pouze speciální golfové boty, využít můžete i tenisky s lehkou gumovou podrážkou. Vždy však musíte dbát na to, aby vaše obutí neničilo trávník a poskytovalo vám stabilitu i komfort. Hra v deštivém počasí vyžaduje obutí nepromokavé.

Stylová obuv na golf je většinou vyrobená z pravé kůže. Tento materiál je nejen moderní, ale také vysoce kvalitní a pohodlný.

 

 

O golfu jsme psali také v dřívějším článku:

Všechno, co jste chtěli vědět o GOLFu, ale báli jste se zeptat.

 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.