Vyberte možnost Stránka

OH 2014 – kolik medailí to bude letos?

OH 2014 – kolik medailí to bude letos?
Rate this post
!AdSense – before contentTradičně, jak už asi před každou velkou akcí, nesmí chybět snaha předpovědět její možný průběh a ani před letošními olympijskými hrami tomu není jinak. Všichni světoví a samozřejmě i čeští fanoušci tipují, jestli jejich sportovci získají více či méně medailí než na posledních hrách.

V našem případě budeme obhajovat medailí šest, konkrétně dvě zlaté (M. Sáblíková) a čtyři bronzové (L. Bauer, M. Sáblíková, Š. Záhrobská-Strachová a česká běžecká štafeta mužů na 4x10km – L. Bauer, M. Jakš, M. Koukal, J. Magál). A kolik medailí získají naši reprezentanti letos na OH v Soči 2014?

Obsah článku

Co na to PwC?

Pět medailí českým sportovcům přiřkla poradenská společnost PricewaterhouseCoopers (PwC), která již tradičně přináší tyto medailové analýzy před každou olympiádou. Je to hodně nebo málo? A jak vlastně k tomuto počtu došla? Jejich predikce vychází ze zohlednění ekonomické síly jednotlivých zemí, počtů zimních středisek a sportovní tradice daného státu. Jestli to jsou ta správná kritéria, můžeme jen těžko posoudit, ale když to porovnáme s předloňskou předpovědí, která se týkala OH v Londýně, PwC české olympioniky velice podcenila, když tipovala medailí šest (bylo jich nakonec deset). Pro Peking nám PwC přiřkla devět cenných kovů a čeští reprezentanti vybojovali „jen“ šest. Nejvíce medailí na zimních OH v Soči by měli získat Američané a Němci. V těsném závěsu za nimi by pak měli být domácí Rusové.

AP nám předpovídá šest medailí

Americká tisková agentura Associated Press (AP), která byla založena již v roce 1846, předpovídá, že česká reprezentace získá hned šest medailí. Tato agentura, už na rozdíl od PwC, vychází z výsledků sportovců, kterých dosáhli a z formy jakou aktuálně mají. Navíc, oproti PwC, nám agentura AP nabízí i konkrétní umístění v jednotlivých disciplínách, a proto můžeme napsat, že biatlonistka Gabriela Soukalová získá zlatou (ve vytrvalostním závodě na 15km) a bronzovou medaili (ve stíhacím závodě na 10km). Dále se česká reprezentace bude moci chlubit i druhou zlatou medailí, kterou získá rychlobruslařská hvězda Martina Sáblíková (na trati 5000m), která přidá do sbírky ještě bronzovou (na trati 3000m). Na konec se bude Česká republika moci pochlubit ještě stříbrnou medailí, kterou získá česká biatlonová mix-štafeta a poslední cenný kov obstará snowboardistka Ester Ledecká, která by měla dle očekávání AP skončit třetí v paralelním obřím slalomu. Pokud tedy budeme AP věřit, čeká nás co do počtu pódiových umístění, obhajoba šesti medailí z předchozích olympijských her.

A proč ne ještě větší ambice?

Když pomineme fakt, že k zisku medaile, nestačí pouze dobře naplánovat sportovní formu, ale mít i štěstí, což se týká především povětrnostních podmínek pro většinu disciplín odehrávajících se pod otevřeným nebem a dalších šťastných či nešťastných okolností, které mohou nastat, má bezesporu medailové ambice mnohem více českých sportovců. K nadějím, které již byly vyřčeny (M. Sáblíková, G. Soukalová, E. Ledecká), můžeme s klidným svědomím přidat například české hokejisty, u kterých o úspěchu kolikrát rozhoduje pouze jediný moment (jediný zápas). O medaile se budou chtít poprat i čeští biatlonisté Ondřej Moravec a Veronika Vítková, kteří v letošní sezóně již také dosáhli stupňů vítězů v závodech světového poháru. Konec konců i běžec Lukáš Bauer se popere, nejspíš na svých posledních hrách, o zisk medaile. Na úplný závěr nesmíme opomenout ani zbylá česká ženská želízka ve snowboardových disciplínách Šárku Pančochovou (slopestyl) a Evu Samkovou (snowboardcross) nebo českou mužskou sjezdařskou stálici Ondřeje Banka.

Doufejme, že čeští sportovci budou mít nejen správně naladěnou formu, ale i to pověstné štěstíčko a udělají celému národu radost svými sportovními výkony a výsledky.

Počet medailí České republiky na OH

ZOH 1994 v Lillehammeru (Norsko) – celkem 0 medailí

ZOH 1998 v Naganu (Japonsko) – celkem 3 medaile (1 zlatá, 1 stříbrná, 1 bronzová)

ZOH 2002 v Salt Lake City (USA) – celkem 3 medaile (1 zlatá, 2 stříbrné)

ZOH 2006 v Turíně (Itálie) – celkem 4 medaile (1 zlatá, 2 stříbrné, 1 bronzová)

ZOH 2010 ve Vancouveru (Kanada) – celkem 6 medailí (2 zlaté, 4 bronzové)

 

Kolik medailí získají čeští sportovci podle vás?

napsal: Petr Mácal

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.