Vyberte možnost Stránka

Svalová hmota – Co dělat, když svaly přestanou růst?

Rate this post
!AdSense – before contentPravidelné posilování přináší zprvu velké pokroky v růstu svalové hmoty. Později však zcela jistě nastane doba, kdy svaly růst přestanou. Poradíme vám, co dělat, když nastane fáze svalové stagnace!

Připravili jsme užitečný článek, který pomůže těm, kteří navštěvují posilovnu už nějaký ten pátek a do této doby neměli s růstem svalového hmoty žádné problémy, náhle však přišlo stagnování.

 

Svaly přestaly růst

Posilování přináší každému odhodlanému pozitivní výsledky v růstu svalů, pak ovšem přijde doba, kdy se tento růst i přes další snažení zastaví. Je to důsledek stále stejného stylu posilování.

Svaly jsou v mnohém velice podobné mozku. Pokud svůj mozek nezásobujete novými a na přemýšlení náročnějšími podněty, pak se vývoj a učení zastaví. Se svaly je to stejné! Pokud cvičíte pořád dokola jednu a tu samou sérii cvičení, svalová hmota přestane růst a sílit.

 

Dál už to nejde!

V případě, že nastane svalová stagnace, mají mnozí lidé pocit, že je to konec posilování a zaměřují se na další možnosti zvětšení svalů. Optické nabrání svalové hmoty umožňuje například opálení. Jistě jste si všimli, že opálené tělo vypadá mnohem štíhlejší a zároveň vyrýsovanější. Není se proto čemu divit, že solária mají stálou klientelu. Je ovšem důležité si uvědomit, že zastavením růstu svalů posilování nekončí. Samozřejmě můžete navštívit například solárium Praha, ale následně je důležité pokračovat v posilovacím tréninku. Stačí jen několik změn a svaly se budou opět zvětšovat!

Abyste předešli stagnování růstu svalů, je třeba neustálých změn a inovací.

 

Připravte svalům změnu!

Na kterou budou muset reagovat! Připravili jsme vám osvědčený seznam technik, který pomůže nejen při zastavení růstu svalů, ale také jako prevence proti stereotypnímu cvičení.

1. Pořadí
Neuvěřitelné výsledky zaručí pouhá změna pořadí cviků. Cvičíte v pořadí ruce, prsa, břicho, záda nohy? Pak zkuste jednoduché otočení pořadí, začněte cviky na stehna a končete u prsních. Nové chronologie posilování zařazujte do svého cvičebního plánu každé dva týdny.

2. Počet
Počet opakování daného cviku je také možností obrany před zastavením růstu svalů. Pokud posilujete stylem na každý sval 3 opakování, pak tento počet navyšte (například na 5 – 8 opakování). Díky tomuto navýšení předejdete zástavě růstu svalové hmoty a zároveň zvýšíte svalovou vytrvalost.

3. Změna cviku
Každý, kdo posiluje, ví, že každou svalovou oblast lze posilovat různými cviky. Cviky se dělí podle náročnosti provedení. S každým dalším pokročením tedy zvyšujte nároky na sebe a své tělo. Tím udržíte svaly stále ve vývoji a v růstu. Nasazováním stále vyšší laťky budete překonávat své možnosti dál a dál. Nenechte si své svaly zvyknout na určitý cvik, dělejte ho obtížnějším (závaží, kratší pauza, přidání opakování) nebo ho vystřídejte za jiný.

 

Posilovna Praha

Pokud chcete, aby mělo vaše posilování nějaký smysl, pak je vhodným řešením návštěva posilovny, kde získáte odborné poradenství od těch nejpovolanějších. Vyberte si z široké nabídky posiloven třeba v našem hlavním městě! A pak už jen s uspokojením sledujte, jak se vaše tělo mění a vy se stáváte silnějším a přitažlivějším!

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.