Vyberte možnost Stránka

Chci létat jako pták: Co pro to musím udělat?

Rate this post

Rozhodli jste se, že vyzkoušíte něco úplně nového? Pokud milujete pocit, když vám v žilách koluje adrenalin, pak je s podivem, že ještě nemáte pilotní licenci.

Pilotů soukromých letadel každoročně přibývá a mnozí si postupně rozšíří základní kvalifikaci i pro komerční lety. Ale to už předbíháme.

Nejdříve byste se měli seznámit s tím, jak kurzy probíhají a za jakých podmínek se můžete přihlásit.

Psychicky i finančně náročný koníček

Nemá cenu si nalhávat, že létání je hobby pro každého. Není. Pilot by měl udržet nervy na uzdě a s přehledem zvládat krizové situace. A pak je zde i další hledisko – finanční. Letecký kurz není nejlevnější záležitost, což platí i o samotném létání. Na druhou stranu není pravda, že si pilotní průkaz může dovolit jen hrstka vyvolených. Někdo si pořídí nové auto, fanoušek do létání se spokojí s ojetinou a zaplatí si hodiny v letecké škole. Pilotní průkaz soukromého pilota letounů PPL(A) vychází na částku kolem dvou set tisíc korun.

Vstupní požadavky pro letecký kurz

Měli byste počítat s tím, že si od vás letecká škola vyžádá osvědčení o zdravotní způsobilosti 2. třídy. Další podmínkou pro zápis do kurzu je minimální věková hranice 16 let pro provádění samostatných letů a 17 let pro vykonání závěrečné zkoušky.

muzskystyl.cz_blueskyservice_cz_01

Jak zjistíte, že je létání váš šálek kávy?

Co když si zaplatíte letecký kurz a následně zjistíte, že vás létání nebaví? To je samozřejmě hloupost – nejdříve byste měli absolvovat zážitkový let „pilotem na zkoušku“, v rámci kterého si pilotování vyzkoušíte. Seznámíte se se základy pilotování a uděláte si obrázek o tom, jak to za kniplem probíhá.

muzskystyl.cz_blueskyservice_cz_02

Podrobnější informace najdete na stránkách renomované letecké školy www.blueskyservice.cz.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.