Vyberte možnost Stránka

Pořiďte si nové kopačky a opřete se do fotbalu

Pořiďte si nové kopačky a opřete se do fotbalu
Rate this post


Většina z našinců má fotbal ve velké oblibě. Jde o sport, který se dá hrát takřka kdekoli. Je cenově dostupný, je dostupný po mnoho měsíců v roce, pravidla si lze rychle osvojit, a tak si můžete zahrát na rodinné oslavě, s partou přátel nebo si jen tak zakopat s dětmi, abyste si užili pohybu i příjemné zábavy.

Kdy je dobré koupit si kopačky?

Rozhodně si můžete kopat i v klasických teniskách nebo vycházkové obuvi. Pokud ale vezmete do rukou fotbalový míč, bude pro vás hra nepříjemná. Nebudete moci hrát se skutečným nasazením a zápalem. Kopnout do tvrdého „kopačáku“ v klasické obuvi bolí. Trpí vaše prsty i chodila, ale i obuv. Kvalitní kopačky přitom nejsou drahé, dovolit si je může každý bez ohledu na věk nebo pohlaví. Takže i když si fotbal ráda zahraje žena se svými syny a mužem, potěšit ji můžete krásnými unisex kopačkami, které ji „sednou“, jako ulité.

Bez kopaček se neobejde nikdo, kdo se věnuje tomuto sportu aktivně. Jakmile dítko nastupuje do fotbalového kroužku, jsou nutností. I když si chcete s kamarády zakopat jednou za týden, dva, kopačky jsou důležité.

Kopačky zajišťují pohodlí, ochranu, bezpečnost, také lepší ovladatelnost míče, lepší možnosti v běhu po trávníku, nebo třeba jistotu při kličkách.

Podle čeho si vybrat nové kopačky?

Vybírat kopačky můžeme podle typu jejich podrážky. Z tohoto pohledu se jedná o kolíky, lisovky, turfy nebo sálovky. Kolíky jsou klasikou, lisovky jsou určené pro tvrdé povrchy, ale spolehlivé jsou i na trávě. Tady se můžeme setkat i s lisokolíky, což je moderní typ, který kombinuje vylisovanou podrážku s šroubovacími špunty. To je ideální pro jakoukoli trávu. Rozhodně se ale nehodí na umělé povrchy a do tělocvičny.

Další možností jsou turfy mající více tvarovaných špuntů na podrážce. Sálovky, jak už z názvu vyplývá, jsou určené do tělocvičny.

Pokud uvažujete o kotníkových kopačkách, ty si určitě pořádně vyzkoušejte. Při pohybu nemusí vyhovovat všem. To platí i o kopačkách bez tkaniček. Na noze musí dokonale sedět, jinak neslouží, jak mají.

U kopaček si všímejte i použitých materiálů, z nichž jsou vyrobeny. Kupříkladu kožené kopačky jsou kvalitní, pohodlné, vydrží dlouho, ochrání nohu, ale jsou náročnější na údržbu a lehce nasáknou vodu. Na rozdíl od toho syntetické jsou méně komfortní, ale jsou lehounké, lehce se udržují a odolávají vodě.

Kopačky vybírejte tam, kde najdete bohatou a pestrou nabídku. Kupříkladu na alza.cz. Tady vám také ochotně a na míru poradí tak, abyste byli plně spokojeni.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.