Vyberte možnost Stránka

7 nejlepších způsobů, jak posílit nohy

7 nejlepších způsobů, jak posílit nohy
Rate this post

Svalnaté a vypracované nohy jsou snem většiny z nás, jak toho ale dosáhnout a zvolit ty správné cviky? Vyberte si cvičení, které vás bude bavit, na které se budete těšit a vydržíte u něj. I cvičením nohou posílíte celé tělo a získáte lepší fyzickou kondici.

Obsah článku

Běh pro psychickou pohodu

Sport, který můžete dělat téměř kdykoliv a navíc k němu nic nepotřebujete je běh. Toto cvičení vás bude bavit nejen na běžeckých trasách, ale i doma na běžeckém páse, například u svého oblíbeného filmu nebo seriálu.

Běhat můžete každý den, vybírejte si však měkký povrch, ideálně lesní nebo polní cesty. Nezapomínejte na kvalitní oblečení, v zimě se vám osvědčí funkční prádlo. Prvotní větší investicí mohou být běžecké boty, díky kterým si při běhu neublížíte.

Rotoped na prvním místě

Pro posílení nohou, hýždí, ale i zvýšení fyzické kondice, je skvělým pomocníkem rotoped. Nemusíte přemýšlet, kde doma necháte kolo, pokud nemáte garáž a bydlíte například v bytě. Rotoped se vejde například do ložnice, do obývacího pokoje nebo do domácí posilovny. Jezděte na něm klidně denně, zhruba 40 minut. Již po měsíci uvidíte, že se vaše kondice výrazně zlepšila.

Vyzkoušejte vibrační plošinu

Při výběru toho ideálního cvičebního stroje do vaší domácnosti, zvažte i produkty mimo rozšířenou klasiku. Stále oblíbenější volbou je vibrační plošina. Můžete si zvolit program na posílení nohou, hýždí nebo také pro ploché břicho, případně posílení celého těla. Na vibrační plošině cvičíte ve stoje, v sedě nebo v lehu. Výhodou je také čas cvičení, kdy vám 30 minut naprosto stačí, a budete se cítit, jako kdybyste cvičili hodinu aerobik.

Eliptický trenažér vás bude bavit

Ve fitness centru nebo doma využijte ke kardio cvičení eliptický trenažér. Ten chytře kombinuje pohyb rukou a nohou, simuluje běh a zvolit si můžete nižší nebo vyšší zátěž. Na trenažéru byste měli cvičit alespoň 30 minut denně, následně se stejnou dobu věnovat posilování.

Veslování téměř pro každého

Už jste někdy viděli veslaře, který by neměl vypracované nohy? Inspirujte se a vyzkoušejte veslovací trenažér. Budete překvapeni, jak posílíte nejen nohy a ruce, ale také břicho a záda. Posílení středu těla je velmi důležité, protože se vyhnete problémům se zády a pohybovým aparátem.

Cviky s váhou vlastního těl

Pro krásně vypracované nohy můžete cvičit i s vlastní váhou. Ideálním cvikem jsou dřepy, zanožování, unožování, případně cvičení na závěsném TRX systému nebo za použití gymnastické gumy.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.