Vyberte možnost Stránka

4 tipy pro mladé řidiče na levnější povinné ručení

4 tipy pro mladé řidiče na levnější povinné ručení
Rate this post

 

 

Právě jste si pořídili vaše první vozidlo a při cenách povinného ručení se nestačíte divit? Nebo jste rodičem mladého řidiče a cena vás docela překvapila? Povinné ručení je ze zákona povinné, jak již název napovídá. A nejdráže vychází pro řidiče do 25 let.Na samotnou výši pojištění má vliv mnoho kritérií, na základě kterých se mladí zpravidla zařazují do rizikových skupin řidičů. Avšak existuje pár triků, díky kterým nemusí vyjít tak draho.

Obsah článku

1.    Povinné ručení na zkušenějšího řidiče

Když většina mladých zpozoruje vykalkulovanou částku na povinné ručení, snaží se najít možnosti, jak cenu snížit. V tomto případě nepomohou ani online srovnávače povinného ručení, protože pokud jste mladým řidičem, zkrátka nedostanete takovou cenu jako řidič zkušený. Řešením je napsat povinné ručení na někoho zkušenějšího (často z rodiny). Budete se jistě divit, kolik se dá ušetřit. Vždyť tento způsob využívají až 3/5 mladých řidičů. Nicméně, mějte na paměti, že pokud využijete této možnosti, nebudou se vám připočítávat žádné bonusy.

2.    Převod bonusů

Převod bonusů na rozdíl od povinného ručení není vázaný na věk nového pojištěného. Někdo by si možná mohl myslet, že jde o převod bezeškodných měsíců, ale nikoliv. Jde totiž jen převod obchodní slevy, kterou by zkušenější řidič získal. U žádné z osob tedy nedojde ke změně bezeškodných měsíců. Pokud však nad převodem bonusů uvažujete, informujte se u své pojišťovny. Podmínky pro převody jsou totiž rozmanité. Může jít např. jen o rodinné příslušníky a někdy musí mít i shodné bydliště.

3.    Roční pojištění

Možná to někoho překvapí, ale i frekvence placení má vliv na hodnotu povinného ručení. Některé pojišťovny totiž poskytují bonus až ¼ pro pojistníky, kteří platí povinné ručení ročně. Jde sice o větší částku najednou, ale buďte si jisti, že pojišťovny vás odmění nějakou slevou

4.    Sjednání přes internet

Přestože, jsme byli k této možnosti na začátku článku spíše kritičtí, pokud nemůžete využít žádnou z výše uvedených, můžete zákonné pojištění vozidla sjednat i přes internet, kde vám to může ušetřit pár stovek, ale rozhodně nepočítejte s rapidním snížení jako např. u možnosti č. 1. Pojišťovny nabízejí levnější povinné ručení přes internet z důvodu, že je to pro ně méně časově a administrativně náročné.

Povinné ručení tedy můžete mít klidně i o tisíce levnější, je však třeba zvážit, zda se vyplatí oželit najezděné bezeškodné měsíce a s tím spojené bonusy. Nicméně je také nutné podotknout, že ne každý mladý řidič si může dovolit platit až deset tisíc za povinné ručení. Na druhou stranu, jsou to právě řidiči junioři, kteří patří do rizikové skupiny způsobující (dle statistik) velkou část dopravních nehod.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.