Vyberte možnost Stránka

Renovace světlometů zvýší bezpečnost jízdy

Renovace světlometů zvýší bezpečnost jízdy
Rate this post

K čemu jsou vám všechny bezpečnostní prvky v autě, když nevidíte pořádně na cestu? Za sníženou viditelností nemusí být jen špatné počasí, mlha a mrholení, nebo slabá žárovka. Často jsou na vině zoxidované světlomety.

Jak vypadají zoxidované světlomety?

Světlomety na dnešních vozech se vyrábí z polykarbonátů, které jsou lehčí a dají se snáze tvarovat ve srovnání s dříve používaným sklem. Skleněné světlomety na autoveteránech mají ale delší životnost. Na polykarbonátových světlometech se po čase začnou objevovat malé prasklinky a jejich povrch začíná žloutnout. Co s tím?

Oxidaci nezabráníte. Je to přirozený proces. Můžete ale „vrátit čas“. Řešením je renovace světlometů. Po zásahu profíků, budou světlomety vypadat zase jako nové. Budou se lesknout a nad jejich průzračností vám bude přecházet zrak, to vám garantujeme.

Renovace světlometů pomůže, nepouštějte se ale do ní v domácích podmínkách

Jedná se ale o komplikovaný proces, do kterého se, pokud vám můžeme radit, nepouštějte sami. Samozřejmě existují přípravky a nástroje, které deklarují „profesionální účinky“. Pokud se ale do renovace světlometů pustíte v domácích podmínkách, skoro se 100% jistotou bychom řekli, že nedosáhnete stejných výsledků jako profesionálové.

Jaká kouzla umí profesionální detaileři se starými světlomety?

Profesionální detaileři světlomety nejdřív důkladně umyjí, poté je brousí pod vodou. Tím odstraní zoxidovanou zažloutlou vrstvu. Pomocí tekutých polymerů následně vytvoří vrstvu novou. Chce se nám říct „a to je vše“, ale to by znevážilo profesionální práci, která zvláště u této procedury není nijak jednoduchá. Výsledek je ale skvělý a účinky poznáte i po letech.

Se zoxidovanými světlomety svítí světla vašeho auta až o 80 % méně. Rozhodně se tedy nedá hovořit o bezpečné jízdě. Zvláště s nadcházejícím obdobím brzkého stmívání a horšího počasí je čas zakročit. Máte už svůj termín v detailingovém centru?

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.