Vyberte možnost Stránka

Jak si při podzimním úklidu zahrady odpočinout?

Jak si při podzimním úklidu zahrady odpočinout?
Rate this post

Ne že byste si mohli takzvaně vorazit u štípání dříví nebo rytí záhonku, ale skutečně existují činnosti, při kterých se o svou zahradu postaráte, připravíte ji na zimu, a ještě si užijete pohodové odpoledne – možná i s podzimními paprsky. A pokud bude po menším nebo větším deštíku, nevadí – i tak máte za chvilku hotovo. Jen mít po ruce správného pomocníka.

Zametač je víc jak koště

Klasické koště je sice levnější pracovní nástroj, ale stačí, aby zafoukalo a můžete začít s úklidem dvorku znovu. Zametací stroj je vedle toho praktický pomocník, který zametené nečistoty ihned pohltí do svých útrob a vy je pak jednoduše vysypete do popelnice.

„Mechanické zametací stroje jsou poháněny manuálně. Fungují na jednoduchém principu, kdy stroj tlačíte před sebou a on nametá listí, kamínky, štěrk do nádoby na odpad. Jedním či dvěma postranními kartáči jsou nečistoty nasměrovány ke středovému kartáči, který je namete přímo do sběrné nádoby. Kvalita sbírání nečistot může být ovlivněna přítlakem postranních kartáčů k čištěnému povrchu,“ upřesňuje Lukáš Rom, produktový manažer Kärcher.

Zdatným pomocníkem může být třeba ergonomický zametač Kärcher 2v1 S 4 Twin 2V1. Kromě standardních bočních kartáčů na suchý odpad je také vybaven dvěma dalšími bočními kartáči s tvrdšími štětinami na mokrý odpad od štěrku přes listí až po jehličí. Postranní kartáče důkladně vymetou jemné i hrubší nečistoty z rohů, hran i spár. Se šířkou zametání 680 mm snadno zvládne uklidit plochu o velikosti až 2400 m2 za hodinu. Odpad dopadá do 20 litrové nádoby, kterou lze jednoduše vysypat. Zametač je poháněn pouze manuálně, přesto je výkonný a manipulace s ním je velmi snadná. Stačí si jednoduše nastavit výšku madla individuálně ke své výšce a vyrazit.

Užijte si poslední podzimní sluníčko a pak nábytek zazimujte

S příchodem podzimu a chladných dní nastává i čas na zazimování zahradního nábytku. I když je z odolného materiálu, určitě jej přes zimu nenechávejte venku. Zbytečně byste mu krátili životnost. Zbavte jej prachu a nečistot, pokud je nábytek dřevěný, tak jej můžete ještě před uskladněním naolejovat. Zazimujte i celou zahradu. Vypusťte vodu z hadic, smotejte je a uskladněte, očistěte zahradní náčiní. Pečlivé zazimování usnadní i práci na jaře, kdy se bude probouzet zahrada i vaše aktivita v ní. Skvělým pomocníkem je mobilní tlaková myčka, na které lze nastavit tlak odpovídající citlivosti čištěného povrchu.

Vyzbrojeni lehkým bateriovým ručním tlakovým čističem Kärcher KHB 6 Battery dokážete snadno očistit zahradní nábytek, nářadí a další vybavení okolo domu nezávisle na elektrické přípojce. Stačí připojit běžnou zahradní hadici A3/4“ nebo můžete dokoupit i nasávací hadičku Kärcher SH 5 a využít vodu z alternativního vodního zdroje (sudu, jezírka, nádrže, …). Tlaková myčka nabízí střední tlak max. 24 barů. V příslušenství má přístroj trysku s plochým paprskem pro šetrné čištění např. dětské skluzavky nebo houpačky, ale také rotační trysku na intenzivnější znečištění.

www.karcher.cz

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.