Vyberte možnost Stránka

Jaký Jeep je podle vás ten nejlepší?

Jaký Jeep je podle vás ten nejlepší?
Rate this post
!AdSense – before contentMezi nejpopulárnější značku terénních vozidel patří jednoznačně Jeep. Auto, které má tradici již několik desetiletí je stále velmi populární a pořizováno zejména pro jízdu na silnicích nižší třídy či na polních cestách.

Který z Jeepu patří mezi nejlepší modely?

 

Obsah článku

Cherokee, Wrangler či Compass?

Značka Jeep vyvinula během své historie několik zajímavých modelů, které lze na silnicích spatřit do dnes. Ať již se jedná o Cherokee, Wrangler či Compass. Každý z těchto modelů se od druhého nějak liší, a proto záleží zejména na představách majitelů, který z nich se jim bude zdát nejlepší. V následujících řádcích si všechny tři modely stručně popíšeme a vy si budete moci udělat obrázek, který z trojice modelů byste vybrali.

Jeep Cherokee

První verze modelu Jeep Cherokee byla produkována již na konci osmdesátých let minulého století. Právě typická hranatá konstrukce tohoto modelu byla zachována dodnes, i když po technické stránce se auto dočkalo nějakých změn. Lepší pohyb po polních cestách poté zajišťuje odpružení zadní části vozu, které zabrání většině tvrdým dopadům.

Jeep Cherokee

Jeep Cherokee

Pod kapotou nejlépe pracuje zážehový čtyřválec 2.5l, který je schopný výkonu cca 90 kW. Auto je zejména vhodné do terénu, ovšem přes jeho stáří není spolehlivost stoprocentní a je tedy potřeba počítat s tím, že bude nutné čas od času navštívit autoservis, aby došlo k opravení nějakých závad.

Jeep Wrangler

Oproti Cherokee je Wrangler podstatně drsnější, což umocňuje zejména přední část karosérie. Auto je však vhodné víceméně pouze do terénu, neboť na klasických upravovaných silnicích se jeho ovládací vlastnosti výrazně zhorší. Už vůbec nemyslete poté na to, že byste si koupili na benzínce kafe v kelímku a během jízdy jej v poklidu vypili.

jeep

Jeep Wrangler

Každopádně v případě větších nerovností je auto, co se týče tlumení velice slušné. Ač zvenku vypadá Wrangler jako stará klasika, interiér je zařízen moderně a tak, aby odolal drsnějšímu stylu jízdy. Nechybí tedy komfortní prvky, kožené sedačky, apod.

Jeep Compass

Compass spadá do novějších modelů, co Jeep může svým zákazníkům nabídnout. Stručně vzato se jedná o SUV s luxusním vzhledem, který má pohon všech čtyř kol. Oproti svým kolegům je velikostně nejmenší a zároveň nejlevnější. V aktuální verzi modelu Compass také byla upravena přední maska, která dříve byla spíše odrazující. To se dá považovat za velký krok dopředu.

Jeep Compass

Jeep Compass

Jeep Compass se hodí na polní cesty a to i v zimním období, kdy se s ním dá projet jakákoliv trasa bez větších problémů. Odpružení je plně přizpůsobeno terénní jízdě, díky čemuž nebude jízda po nerovnostech žádným větším problémem.

Který volíte vy?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.