Vyberte možnost Stránka

Tipy, jak se zlepšit v jízdě na motorce

Tipy, jak se zlepšit v jízdě na motorce
Rate this post

Pořídili jste si motorku, ale zatím jste se s ní nedostali dál než do vedlejšího města? Není to však tím, že byste postrádali rampy přídavných světel nebo plexi na chopper, ale zkrátka a dobře nejste ještě dostatečně sebevědomí? Ono to kýžené sebevědomí přijde se zkušenostmi, ale je pravdou, že existuje několik tipů, jak ho trochu dobít. Přece jenom zkušenosti nepřijdou, pakliže na motorku neusednete, nebo snad ano?

Žádné křečovité držení řídítek

I když se možná necítíte na stroji ještě stoprocentně jistě, neznamená to, že byste se měli řídítek příliš křečovitě držet. Právě křečovité držení stojí za řadou vzniklých nehod, tak před nimi buďte na pozoru.

Přílišné a křečovité držení řídítek znamená, že i když se budete snažit o maximální oporu, nebudete ji mít. Spíše nebudete moct dobře ovládat tlačítka, což se negativně podepíše nejen na stylu jízdy, ale také na tom, jak bezpečná (nebo spíše nebezpečná) jízda bude.

Když přeženete zatáčku

Největší rozruch budí zejména v začínajících motorkářích zatáčky. Vesměs však mluvíme o tom nejatraktivnějším a také nejvíce adrenalinovém, co se ježdění na motorce týká. V případě, že se však stane, že přeženete zatáčku (čehož se začátečníci především bojí), nemusíte věšet klíče od motorky na hřebík. Stačí, když se budete fixovat na jeden bod a zbytečně nepanikařit.

Správný pohled zachraňuje, jak se shodují mnozí motorkáři. V krizové situaci, tedy v tomto případě v zatáčkách, se v nejlepším případě držte jednoho vzdáleného bodu a odtrhněte oči od překážky, která ve vás může vyvolávat jen špatný pocit.

Výjezd až ve chvíli, kdy motorka směřuje tím správným směrem

Velké problémy dělá například i samotný výjezd, a to odkudkoliv. Abyste si byli jistí tím, že motorka vyjede přesně tím směrem, jakým chcete, ujistěte se, že je nasměrována tou vytyčenou cestou. Pokud si tím budete stoprocentně jistí, můžete plynule přidávat plyn. Jen tedy opatrně, ať to s plynem nepřeženete. Nemuselo by se vám to vyplatit.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.