Vyberte možnost Stránka

I na vzduchovku existuje tlumič. Za jakých podmínek můžete používat?

I na vzduchovku existuje tlumič. Za jakých podmínek můžete používat?
Rate this post

Tlumič hluku pro vzduchovky se používá v situacích, kdy chcete střílet ze vzduchovky, aniž byste přerušili sousedy nebo jiné osoby v okolí. Tlumič hluku pomáhá výrazně snížit hluk při střelbě ze vzduchovky a může být skvělým způsobem, jak bezpečně trénovat a užívat si tento koníček, aniž by tím někdo z vašeho okolí trpěl.

Obsah článku

Co je to tlumič?

Tlumič je zařízení, které se připevňuje na hlavu vzduchovky nebo jiné střelné zbraně. Funguje tak, že přesměruje vzduchové a zvukové vlny tak, aby se rozptýlily do více směrů , čímž se výrazně nový hluk střelby a vylepšit se navíc přesnost . Tlumiče také omezují záblesky, což může být užitečné zejména při střelbě v noci. Tlumiče vypadají jako kovové válečky. Mají v sobě ale poměrně sofistikovaný systém komor s přepážkami. Některé zbraně mají tlumič už z výroby, jiné se upevňují dodatečně. K tomu slouží buď rychlopínací zařízení , nebo závit na hlaveň .

Zákonné novinky v oblasti tlumičů

Až do posledního lednového dne roku 2021 byly tlumiče určeny pouze pro ozbrojené složky. Ale po úpravě zákona o zbraních se staly běžným příslušenstvím k loveckým i sportovním zbraním . Proto není problém tlumič nainstalovat i na vzduchovku.

Výhody používání tlumičů

Hlavní výhodou tlumičů u vzduchovek je tichá střelba . Tlumič snižuje také turbulence vzduchu, sílu zpětného rázu a zvyšuje přesnost. Kromě toho mohou střelci ze vzduchovek provozovat svůj koníček na zahradě nebo v jiném prostoru, aniž by zrušili sousedy a rodinné příslušníky. Buďte však realisté. Tlumič sice střelbu výrazně ztiší. Úplně nehlučná ale nebud e. Váza uši, ani uši lidí ve vašem okolí ale ohrožovat nebude. Nicméně je možné, že si některý zvídavý soused poznámky, že se v jeho okolí něco děje, co má společného se střelbou. Tak s tím počítejte a mějte připravené vysvětlení.

Nevýhody tlumičů

Tlumič znamená další zařízení, která nejen, že prodraží nákup zbraní , ale také zvýší její zátěž při střelbě. Tlumič pro vzduchovky může vážit až 200 gramů , což se při delší střelbě může rychle stát přítěží. Kromě toho vždy existuje riziko, že nefunkční nebo vadný výrobek může způsobit vážné zranění. Při instalaci a tlumiče hluku pro vzduchové zbraně dbejte na zvýšení opatrnosti .

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.