Vyberte možnost Stránka

Jaké nezbytnosti nesmíte postrádat, pokud jste motorkáři?

Jaké nezbytnosti nesmíte postrádat, pokud jste motorkáři?
Rate this post

Motorkářská sezona je za rohem, což znamená jediné – je načase se vybavit vším potřebným vybavením, bez kterého nemůžete na motorku usednout. Je mylné se domnívat, že koupí motorky to končí, tímto nákladem to teprve začíná. Pakliže chcete jezdit na motorce bezpečně, motorkáři doporučují hlavně následující nezbytnosti.

Moto kombinézy pro příjemnou jízdu

Zejména začátečníci velmi často tvrdí, že moto kombinézy či jiné typy oblečení na motorku nejsou zapotřebí. Jenže skutečnost je někde zcela jinde. Právě kvalitní motorkářské oblečení je nejen stylové a zajišťující příjemnou a komfortní jízdu, ale také zvyšuje celkovou bezpečnost. V případě pádu díky tomu, že pokrývá kompletně celé tělo (a dokonce na mnoha místech ukrývá i chrániče) se minimalizují možné následky.

V současné době si motorkáři mohou vybrat mezi dvěma typy moto kombinéz. Existují textilní kombinézy a také kožené. Zatímco textilní jsou pohodlnější, kožené zase slibují vyšší odolnost a také delší životnost.

Bez helmy na motorku nelez

A ani na skútr! Helmy na skútr a na motorku jsou velmi potřebné a bez tohoto bezpečnostního prvku byste na podobný stroj neměli nikdy nasednout, a už vůbec byste se na něm neměli rozjet. Protože právě o bezpečnost tady jde – ať už jste zkušeným nebo méně zkušeným řidičem, neměli byste bezpečnost podceňovat.

Říká se, že náhoda je blbec. A v praxi to opravdu tak je. Proto se maximálně vynasnažte, abyste kromě helmy nepostrádali také další chrániče, díky nimž by se minimalizovaly následky případného pádu na motorce.

Plachta pro okamžité schování mazlíka

Při kupování potřebného vybavení motorkáře však neupozaďujte samotný stroj. I ten vyžaduje několik doplňků, které budou sloužit k tomu, aby zůstal co nejdéle s vámi a plně funkční. Například musíme zmínit plachtu na motorku, která se však nehodí jen tehdy, kdy venku prší.

Plachty na motorku jsou totiž ochranou nejen proti dešti nebo sněhu, ale také ochranou proti prachu v garáži. Především mimo sezonu se na motorku může snášet nemalé množství prachu, proto ji během zimy nezapomeňte onou plachtou přikrýt.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.