Vyberte možnost Stránka

Jak se ekologicky zbavit starého auta

Jak se ekologicky zbavit starého auta
Rate this post


Koupili jste si nové auto a stále řešíte, co s tím starým? Můžete ho nechat stát napospas přírodě nebo odvést do autobazaru. Ale co, když ho tam nechtějí? Nezoufejte. Existuje ještě jedna cesta, kterou je likvidace na autovrakovišti. A navíc lze vše zařídit snadno, levně a ekologicky. 

Kde ekologicky zlikvidovat auto?

V České republice existuje několik autorizovaných vrakovišť, které se likvidací zabývají. Mají povolení od ministerstva životního prostředí a likvidaci provádí odborně. Řada z nich provádí likvidaci autovraků zdarma včetně doplňkových služeb. Auto vykoupí za hotové, zařídí přepis i odtah vozidla. 

Jak probíhá likvidace vozidla?

  1. Nezapomeňte si připravit platné dokumenty. Budete potřebovat občanský průkaz nebo jiný doklad totožnosti a velký technický průkaz. Pokud jste právnická osoba, nachystejte si také výpis z trestního rejstříku.
  2. Zajistěte převoz autovraku na vrakoviště, ať už svépomocí či odtahovou službou autovrakoviště. Vrakoviště vám musí vydat doklad o ekologické likvidaci, který budete potřebovat pro vyřazení vozidla z registru vozidel. Dobře si zkontrolujte všechny údaje v protokolu, které musí sedět s občanským a technickým průkazem.
  3. Zajděte na dopravní úřad, kde se provede výmaz z registru. Opět si nezapomeňte potřebné dokumenty: občanský průkaz, technický průkaz, doklad o ekologické likvidaci, osvědčení o registraci a tabulky registrační značky. 

Proč vozidlo zlikvidovat ekologicky?

Proč byste si měli lámat hlavu zrovna s ekologickou likvidací? Ačkoliv se to nezdá, eko likvidace vozidel je pro vás výhodná. Vrakoviště obvykle vykupují auta za hotové. Budete mít tedy peníze ihned v ruce a bez starosti. Autovrakoviště zařizují odtah z místa. Vrakoviště vaše vozidlo rozebere a součástky dále využije na náhradní díly. Nemusíte běhat po úřadech. Autovrakoviště vyřídí většinu formalit za vás v souladu se zákonem.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.