Vyberte možnost Stránka

Podle čeho vybírat nové turistické boty?

Podle čeho vybírat nové turistické boty?
Rate this post

Vydáváte se rádi do přírody na výlety a vandry? Pak jistě dobře víte, že k nezbytné výbavě, již není radno podceňovat, patří kvalitní turistická obuv. Někteří lidé jsou schopni si vyjít na Sněžku prakticky v pantoflích a sandálech. Pak se diví, když se do údolí vrátí s pochroumanými kotníky, odřeninami a puchýři. Pokud tedy plánujete v brzké době vyrazit někam mimo město a počítáte s tím, že ujdete spoustu kilometrů, a to i po nezpevněných lesních cestách, je dobré si důkladně promyslet nákup nových trekových bot.

Obsah článku

Základem je pohodlí

Když se vybírá turistická obuv, je ideální, pakliže si ji můžete v obchodě fyzicky vyzkoušet. Je ale jasné, že dnes stále více lidí nakupuje online, protože je tato forma pořizování věcí mnohdy výrazně levnější. V tom případě se nestyďte využívat zákonné lhůty pro možnost vrácení zboží. Doma si jej poté, co dorazí, v klidu vyzkoušejte. Správné trekové boty mají nabízet dokonalý komfort v každé poloze, takže s chodidly různě hýbejte a naklánějte je tak, abyste zjistili, zda vás pořízené turistické boty někde netlačí.

Rozměry

Když si pořizujete klasickou vycházkovou obuv, zpravidla se řídíte přímo velikostí svých chodidel. Pro trekové boty ale platí, že mají být přeci jen o něco větší, protože se zkrátka předpokládá, že v nich budete chodit třeba i v chladnějším počasí, takže do nich použijete tlustší ponožky, případně rovnou dva páry ponožek. V každém případě chodidla nesmějí být zase příliš uvolněná, tření by pak mohlo způsobovat odřeniny a hlavně nepříjemné puchýře na patách a prstech.

Zavazování

Kvalitní turistické boty mají mít zásadně šněrování. Nejde o žádnou běžnou vycházkovou obuv, kde jsou tkaničky mnohdy spíše jen doplňkovou záležitostí, leckdy také dosti otravnou. U trekových bot je jejich precizní zavázání pomocí odolných a pružných tkaniček velmi důležité k tomu, aby nohy byly v obuvi pevně ukotvené a během chůze v terénu nedošlo například k vymknutí kotníku.

Vysoká obuv je výhodou

Když si kupujete turistickou obuv, zvažte, zda rovnou neinvestovat do kotníkových modelů. Oproti nízkým botám totiž lépe chrání kotníky, člověk se v nich navíc při chůzi někde po lesní či polní cestě pohybuje snadněji a pohodlněji.

Podrážky

Neméně podstatnou roli hraje v případě trekových bot kvalita a typ podrážek. Ty rozhodně nesmějí být zcela hladké, takovéto řešení je dobré možná pro nějaké vycházkové boty do města. Zde naopak platí, že čím členitější strukturu podrážky mají, tím lépe. Mezírky odvádějí vodu, navíc díky nim obuv dobře zvládne třeba bahnitý terén, takže vám ani v extrémních podmínkách nehrozí, že se ihned sklátíte k zemi. Dále je vhodné, pokud je zadní část podrážek lehce vyvýšená, přispívá to k celkovému komfortu během cestování, paty jsou totiž odlehčené.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.