Vyberte možnost Stránka

Nomádi v 21. století, aneb na hlavní scéně obytná vestavba do auta

Nomádi v 21. století, aneb na hlavní scéně obytná vestavba do auta
Rate this post

Takovým highlightem Instagramu posledních let jsou dovolené v obytňáku. Kdo nepostnul fotku z pojízdného hotelu, jako by nebyl. Přiznáváme bez mučení, i my jsme si to chtěli vyzkoušet. Vytipovali jsme si pár půjčoven v okolí a poptali pronájem obytky na 4 noci. Přišel celkem krutý úder. Pronájem obytňáku na 4 noci stojí asi jako all inclusive na týden v Marsa Alam. Některé půjčovny mají dokonce příplatek za krátkodobý pronájem, jiné zas beznadějně plno. Rozhodli jsme se tedy zvolit plán B.

V čem spočíval plán B?

Dlouho jsme přemýšleli nad vhodnou alternativou a pak jsme narazili na profil chlapíka, který si předělal osobní auto na útulný apartmán se střešním stanem a procestoval v něm celou Evropu. Řekli jsme si: „Proč ne?“

I přes to, že jsme celkem zapálení kutilové, zvolili jsme raději typizovanou obytnou vestavbu. Co si pod tím máte představit? Prostě vyhledáte vestavbu dle značky a typu vozu. Čímž předejdete tomu, že by vestavba nebyla komfortní zrovna pro vaše auto.

Jak vybrat tu správnou?

Pro nás byly zásadní dvě věci. Jednak zkušený český prodejce, který zajišťuje i pozáruční servis a dále kvalita zvolených materiálu. Na internetu jsme narazili na firmu Rebuild Car a vybrali jsme si na první dobrou. Pořizovací cena sice dokáže pořádně zatížit rodinný rozpočet, ale vyplatí se!

Na vestavbě nás nejvíc baví jednak to, že je vychytaná do posledního detailu a vše má své místo, ale zároveň i jednoduchá montáž, demontáž a následné uskladnění.

My máme osobní vůz ve verzi combi a díky vestavbě vznikla pohodlná ložnice nezávisle na sedačkách. Pokud byste svůj prožitek z kempování chtěli zvednout ještě o level výš, můžete mrknout také na možnost pořízení již zmíněného střešního stanu.

Má to vůbec nějaké „ale“?

Díky vestavbě získáte pohodlnou ložnici, vybavenou kuchyňku, dostatek úložného prostoru, ale samozřejmě musíte počítat s tím, že dříve či později (spíš dříve!) budete muset vyhledat kemp nebo parkoviště se sociálním zázemím. Dnes již existuje celá řada aplikací, která vám hledání usnadní. Pro inspiraci mrkněte na nějaký blog novodobých Nomádů a už pomalu balte kufry!

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.