Vyberte možnost Stránka

Poradíme, jak najít levné povinné ručení

Rate this post

Výdaje na provozování automobilu jsou vysoké samy o sobě a nikdo z nás nechce platit drahé povinné ručení. Této povinnosti se však bohužel nevyhneme, takže zbývá řešení v podobě objevení nejlevnější nabídky.

V článku vám přineseme rady, jak si poradit co nejlépe s výběrem a na co je dobré dávat si pozor.

Obsah článku

Co rozhoduje o ceně povinného ručení?

Cena povinného pojištění není stejná pro všechny. Jedním z kritérií je typ a výkonnost vašeho vozidla. Čím větší výkon, tím více zaplatíte. Jiná výška plateb platí pro vozidlo určené pro soukromé účely a jiná pro automobil určený pro podnikání. Počítejte také s tím, že roli hraje věk a předchozí zkušenosti řidiče.

Pokud jste mladým řidičem, který nemá odjeté žádné roky bez nehod, může vás povinné ručení stát poměrně značnou částku. Naopak pro zkušené řidiče bez nehod jsou připraveny bonusy, což znamená, že ve výsledku zaplatí výrazně méně. S celkovou cenou za pojištění zahýbe také fakt, jak vysoké si zvolíte pojistné plnění a další připojištění.

Kde seženete nejvýhodnější nabídku?

Pojišťoven již dnes existuje celá spousta a vzájemně se předhání, kdo svým klientům nabídne výhodnější podmínky. Pro objevení té nejlepší nabídky na míru vaší situaci můžete využít praktický portál Financer. Na jednom místě si prohlédnete všechny možnosti povinného ručení. Máte tak dobrou příležitost si prostudovat důležité informace a porovnat jednotlivé parametry.

pexels-photo-70912

S tímto rafinovaným postupem tak můžete ušetřit klidně i pár tisíc, které se jistě hodí pro další investice, jako například nákup nových pneumatik

Nastavení plateb

U povinného ručení si můžete zvolit, jestli částku na daný rok zaplatíte najednou, nebo v několik intervalech. Typické jsou platby v pololetí nebo ve čtvrtletních obdobích. V zásadě však platí, že celková roční splátka bývá nejvýhodnější v situaci, kdy ji zaplatíte rovnou najednou. Na druhou stranu někdy u sebe nemusíme mít takový obnos, takže si chceme placení rozdělit, takže možnosti zaplacení ve více intervalech oceníme.

Nezapomeňte si zkontrolovat podmínky

Ať už uzavíráte jakoukoliv smlouvu, klíčové je důkladné pročtení podmínek. Nastudujte si, co se od vás očekává v případě nehody a co všechno je potřeba zajistit, aby vše proběhlo hladce. Uvidíte, že se vám tyto znalosti budou hodit zejména v kritických chvílích, kdy opravdu není čas dohledávat informace.

V podmínkách můžete narazit také na nejrůznější výhody, jako například určitý typ připojištění v základní ceně, bezplatný právní servis, případně asistenční službu a odtah zdarma do určité vzdálenosti.

pexels-photo-210019

Všechno záleží na konkrétní nabídce a během sjednávání je určitě dobré probrat podrobnosti a zjistit, co můžete v případě potřeby očekávat. 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.