Vyberte možnost Stránka

Jak připravit auto na start nové sezóny?

Rate this post

Až do 21. března drží vládu nad přírodou zima. Nemusíme se tedy zbytečně ukvapovat s přezouváním pneumatik nebo s výměnou nemrznoucí kapaliny, protože počasí nás dovede potrápit častokrát ještě v dubnu.

Můžeme ale začít přemýšlet o tom, co všechno bude potřeba provést na autě, aby bylo stoprocentně připravené na letní období. Abychom totiž potom nebyli nepříjemně překvapeni…

Během zimy dostává každé auto pořádně zabrat. Chemicky ošetřené silnice jsou doslova pohromou pro všechny vozy. Sůl společně s prachem, pískem a ostatními nečistotami poškozuje lak a usazuje se zejména na podvozku automobilu, kde způsobuje korozi a narušuje strukturu materiálu. Časem se mohou projevit závady, které mohou být zapříčiněny právě dlouhodobým působením soli.

Nebojte se autu dopřát důkladnou očistnou kůru v myčce i přes zimu.

Další věcí, která v zimě trpí, jsou stěrače. Ty opakovaně přimrzají k oknu, řidiči se je pak snaží častokrát i násilím od skla odlepit a stírací gumička velmi rychle přestane plnit svoji funkci. Na výměnu stěračů je ještě brzy, jen je dobré na to myslet dříve, než začne jarní deštivé počasí.

Přes zimu se obecně jezdí méně než v létě. To znamená, že teď, před koncem zimní sezóny, je správný čas na to, objednat svoje auto na prohlídku do autoservisu. Mívají volněji a mohou se vašemu vozidlu více věnovat, zároveň nejsou tak dlouhé čekací doby jako na jaře v období jarních prohlídek, nebo v létě, kdy řidiči, často na poslední chvíli, nechávají opravovat svoje vozidla před odjezdem na dovolenou.

31590-jak-pripravit-auto-na-start-nove-sezony

Po zimě je vhodné nechat si zkontrolovat auto v odborném autoservisu. Foto: az-pneu.cz

Než začne pálit sluníčko, je vhodné prověřit i stav klimatizace. Ta by se měla podle odborníků čistit alespoň 2x ročně – před začátkem letní sezóny a po ní. Údržba klimatizační jednotky by měla být pravidelnou součástí předjarní přípravy vozu.

Na přezouvání pneumatik je ještě brzo, ale různé jejich opravy či lepení je možné řešit, protože pneuservisy teď mají před jarním náporem volné kapacity. Od poloviny března už se ale nezastaví. Pokud se chcete do pneuservisu objednat online, je to otázka pár kliknutí a přibližně minuty času.

Teď je také správná doba na výběr nových pneumatik pro letní sezónu. Na e-shopu AZ Pneu jich najdete nepřeberné množství všech známých a prověřených značek. Pokud byste potřebovali s výběrem poradit, neváhejte se ozvat, v AZ Pneu vám rádi pomohou a společně vyberete to nejvhodnější obutí pro váš vůz.

Zdroj foto: az-pneu.cz

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.