Vyberte možnost Stránka

Jak vybrat střešní box ve třech krocích

Jak vybrat střešní box ve třech krocích
Rate this post

Skladovacího prostoru není v žádném autě dostatek. Mnohdy platí onen paradox, že čím větší auto máte, tím méně vám jeho interiér stačí k tomu, abyste tam všechno dali. I proto se vyplatí trochu si pomoct a skladovací prostor navýšit. Ne, auto skutečně nenafouknete, stačí koupit správný střešní box a budete mít vyhráno. Jak ale vybrat ten správný? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Rozměry v hlavní roli

Velmi důležité jsou především rozměry střešního boxu. V každém případě by daný střešní box neměl určitě přesahovat rozměry automobilu, a to jak z hlediska délky, tak i z pohledu šířky. Výrobce většinou uvádí rozměry vnější, nicméně ty vnitřní jsou menší jen o několik centimetrů. Počítat je třeba s tím, že kratší střešní boxy bývají o něco širší. Jsou ideální hlavně na přepravu zavazadel a kočárků nebo čehokoli méně rozměrného. Na lyže už potřebujete box delší. Uvažujete-li o převozu běžek, musíte volit box nejdelší.

Kolik toho box unese?

Tady byste se měli řídit vlastními potřebami, respektive tím, co vlastně budete v daném boxu převážet. Pokud uvažujete pouze o několika párech lyží, určitě nemusí být nosnost boxu maximální. Pozor si dejte také na nosnost příčníku, potažmo i hagusů, jež jsou součástí mnohých automobilů. Tyto doplňky mají také nějakou hmotnost a vy byste měli mít jistojistě rezervu. Mnohé střešní nosiče toho ale zvládnou bezesporu hodně.

Ukotvení střešního boxu

Víte, jak střešní box na střechu ukotvíte? Důležité je hlavně uchycení příčníků. Jestliže máte na automobilu hagusy, je jasno. Jinak ale mohou být příčníky ukotveny také do drážky, do kotvícího bodu (fix-pointu) případně do dveří. Musíte si prostě prohlédnout vaše auto a na základě toho příčníky kupovat. A uchycení samotného boxu? Všechno zvládnou úchyty s takzvaným U-profilem. Důležité je brát v potaz i značku. Hodně oblíbený je třeba střešní box THULE.

 

Zdroj obrázku:

alexfan32 / Shutterstock.com

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.