Vyberte možnost Stránka

3 tipy, jak řešit problém s filtrem pevných částic

3 tipy, jak řešit problém s filtrem pevných částic
Rate this post
!AdSense – before contentV první řadě si napíšeme, co je filtr pevných částic a jak funguje?

Filtr pevných částic tvoří drobné keramické nebo kovové sítko. Toto sítko je umístěno v oceli tělese na trase výfukového systému, hned za turbem. Úkolem filtru pevných částic je zachycení drobných částic sazí v prostoru sítka. Přičemž k jejich prohoření by mělo dojít při plynulé jízdě mimo město. Tento filtr se nazývá také DPF filtr nebo FAP filtr.

Pokud se vám ucpal DPF filtr tak máte až 3 možnosti jak řešit tento problém.

 

1. Odstranění DPF filtru.

Probíhá tak, že se filtr rozřízne a násilím se vymlátí pevné keramické jádro. Následně je nutné odpojit v řídící jednotce všechny snímače, které sbírají hodnoty z DPF filtru. Výhodou je, že dobře odstraněný filtr nebude dělat problémy. Nevýhodou je, že většina firem to neumí dobře udělat. Tím pádem zůstane celé auto nepojízdné nebo bude dělat problémy. Další nevýhodou je, že se auto z pohledu zákona stane nepojízdné. Pokud totiž vozidlo bylo sériově vybaveno DPF filtrem, tak tam tento filtr musí být. V opačném případě je nezpůsobilé jízdy po komunikacích. Toto odstranění je také neekologické, nakolik vaši nejbližší budou muset vdechovat saze z vašeho vozu.

 

2. Repasování DPF filtru

Jedná se o chemický roztok, jehož úkolem je rozpustit jemné částice sazí v prostoru ještě jemnějšího sítka. Roztok sice saze rozpustí, jenže sítko je tak jemné, že ho nedokážete tlakem horké vody vyčistit. Vždy zůstanou jemné saze v prostoru kanálků. Životnost takového čištění je velmi krátká. A hlavně je to drahý proces, nakolik je nutné zaplatit chemické rozpouštědlo, jakož i práci mechanika, který filtr vyjme.

dpf-filter-nissan-qashqai

DPF filtr do Nissanu

3. Koupě nového DPF filtru

Vzhledem k poklesu cen nových DPF filtrů je koupě nového DPF filtru momentálně asi nejlepší řešení. Koupí nového kusu získáte stav nového filtru. Aktuální ceny nových DPF filtrů začínají na úrovni cca 9000 Kč. Výborné je, že v dnešní době se dají ceny podívat i online.

Například na stránce www.DPFffap.cz

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.