Vyberte možnost Stránka

Dovolená autem: 5 tipů pro bezpečné cestování

Dovolená autem: 5 tipů pro bezpečné cestování
Rate this post

Chystáte se v létě za sluníčkem k moři, nebo si dopřejete aktivní dovolenou v přírodě? Ať tak, či onak, pokud jedete autem, měli byste mít na paměti především bezpečnost cestování. Přinášíme vám proto několik tipů, na které je dobré při plánování výletu myslet.

Obsah článku

1.   Spolehlivý vůz je priorita

Než vyjedete na dovolenou, měli byste se přesvědčit o stavu svého automobilu. Důkladná kontrola oleje, brzd, pneumatik a dalších součástí může předejít řadě nepříjemných situací, které vás mohou cestou potkat. I když jste vůz pořídili teprve nedávno, například přes bazarový prodej aut, je dobré jeho stav prověřit ještě jednou v servisu.

2.   Spánek nad zlato

Před odjezdem je důležité se pořádně vyspat. Únava za volantem zvyšuje riziko havarování s vozidlem. Ospalý řidič má pomalejší reakce a může se stát, že během řízení usne. Pokud plánujete delší cestu, je dobré se za volantem vystřídat s jiným řidičem, případně naplánovat zastávky na odpočinek.

3.   Povinná výbava

Důvod, proč je povinná výbava povinná, je zřejmý – v případě nouze je tato sada nezbytná. Vždy je dobré mít alespoň základní nářadí, zvedák, náhradní pneumatiku, výstražný trojúhelník, reflexní vesty a autolékárničku. Ovšem pozor, každý stát má jinou povinnou výbavu! Před odjezdem do zahraničí se proto musíte ujistit, že máte vše, co dané země požadují.

4.   Po zaparkování

Po zaparkování už vám prakticky nic nehrozí, vašemu autu však stále ano. Abyste předešli krádežím, je dobré si veškeré cennosti vzít s sebou nebo je zavřít do kufru tak, aby na ně nebylo zvenčí vidět. Pakliže máte starší model vozidla, zvažte také mechanické zámky na volant a pedály. Některá novější vozidla už by je měla mít v základní výbavě, stejně jako alarm, který vás upozorní na případné zloděje.

5.   Vždy připraven!

Připraveni musíte být zkrátka na všechno. Nezapomeňte se proto před odjezdem podívat na předpověď počasí, pravidla provozu v jednotlivých zemích a možná dopravní omezení. Koupi dálničních známek a vyřízení cestovního pojištění byste také neměli nechávat na poslední chvíli. Natankujte plnou nádrž a pro případ nouze nejvyšší, kdy by selhala technologie, mějte u sebe starou dobrou automapu.

Zdroj obrázku: MMD Creative / Shutterstock.com

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.