Vyberte možnost Stránka

Co dělat, když autem srazíte srnu?

Co dělat, když autem srazíte srnu?
Rate this post
!AdSense – before contentSrna na kapotě auta. Je to nemilé, ale dost dobře možné. Srny totiž stojí za asi 5 % dopravních nehod.

Kladete si otázku, co dělat, když srazíte srnu? Odpovíme.

Dá se zabránit střetu se srnou? Je lepší se snažit vyhnout, nebo jet přímo? Je nutné při střetu se srnou volat policii? Zaplatí pojišťovna vzniklou škodu? 

I když je každá taková situace jiná, je hned několik obecných pravidel, které vám při srážce pomohou vyřešit vše s klidnou hlavou.

 • V rizikových úsecích, kde často srny stojí, jeďte výrazně pomaleji.
 • Pokud už je srna na silnici, ztlumte dálková světla a zatrubte. Tím tak zvíře neoslepíte a v nejlepším vyplašíte natolik, že rychle uteče opačným směrem.

Když se srážce se srnkou nevyhnete…

 • Určitě budete brzdit. Snažte se ale brzdit tak, abyste nedostali smyk.
 • Na dálnici se snažte zvířeti vyhnout. Přitom sledujte situaci před sebou i za autem.
 • Na běžné silnici se nesnažte střetu vyhnout za každou cenu. Lepší mít na kapotě srnu, než to napálit do stromu, protijedoucího vozu nebo spadnout z mostu.

co-delat-kdyz-srazim-srnu-2

Co dělat bezprostředně po srážce?

 • V případě zranění či vyšší škody, volejte policii na čísle 158. Ti zajistí kontaktování myslivců, kteří se o sraženou srnu postarají.
 • Pokud ke škodě a zranění nedojde, je volání myslivců na vás. Číslo vám sdělí na lince 158.
 • Se sraženou srnou nijak nehýbejte, nesnažte se zkrátit její utrpení. Zvíře vám může poranit, nakazit vzteklinou.
 • Už vám tečou sliny při pomyšlení na gulášek ze zvěřiny? Nechte si zajít chuť. Za odvezení hrozí pokutování a trestní stíhání za pytláctví.

co-delat-kdyz-srazim-srnu-3

Zaplatí vzniklou škodu pojišťovna?

 • Povinné ručení se na srážku se srnou nevztahuje.
 • Škodu je možné likvidovat z pojištění havarijního.
 • Nejlepší je preventivní připojištění proti střetu se zvířetem.

co-delat-kdyz-srazim-srnu-4

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.