Vyberte možnost Stránka

Tažné zařízení na auto – Výběr si dobře promyslete!

Tažné zařízení na auto – Výběr si dobře promyslete!
Rate this post
!AdSense – before contentKoupili jste si přívěsný vozík za auto a nemáte ho kam připojit? V takovém případě bude třeba pořídit i tažné zařízení. S jeho výběrem vám poradíme. 

Při výběru tažného zařízení je třeba se zaměřit hned na několik věcí. Dáme vám užitečné tipy, které vám pomohou vybrat správně tak, aby bylo používání dlouhodobě bezproblémové.

Co tedy vlastně při vybírání zohlednit?

Pozornost je nutné věnovat výrobci, kvalitě jeho produktů a také konstrukci. S výběrem byste si měli dát na čas a vše si ověřit i promyslet, jinak vás s největší pravděpodobností čekají problémy s defekty a neustálými opravami, což se ve výsledku dost prodraží.

Obsah článku

Tažné zařízení na auto je užitečná výbava

Tažné zařízení dává možnost napojení přívěsných vozíků a nosičů za auto. Díky němu lze také připojit i větší náklady, jako je například karavan. Ještě před tím, než svůj vůz tažnou částí vybavíte, je třeba si ujasnit, co vlastně chcete za automobilem tahat.

Rozlišují se tažná zařízení:

– nosiče kol

– nebržděné přívěsy do 750 kg

– bržděné vozy nad 750 kg

Rozdíly v kulových čepech

Rozhodnete-li se pro nákup tažného zařízení, bude třeba si vybrat typ kulového čepu. Čep je po namontování tažného zařízení na auto jako jediný vidět. V případě, že nechcete, aby vám tato viditelná část kazila vzhled automobilu, překážela při parkování nebo při nepoužívání, je možné koupit zařízení s čepem odnímatelným. Na trhu je celá řada výrobců, kteří se na tažné zařízení specializují, nabízejí různá provedení, která se však v používání příliš neliší.

Důležité technické údaje

Před nákupem je třeba znát některé technické údaje.

Maximální zatížení vozu je dáno údajem, který najdete ve Velkém technickém průkazu. Svislé zatížení vypovídá o maximálním možném tlaku přívěsové spojky na kulový čep a D-hodnota udává hodnotu tahu.

Prodejte Vamot

Hledáte prodejce s kvalitní a bohatou nabídkou? U Vamot najdete tažné části na většinu aut, vybrat si tak lze tažné zařízení Citroen, Renault, Opel, Ford, VW a mnohá další. Využít lze odborného poradenství, snadného objednání online i montáže.

Chcete si koupit tažné zařízení VW? Nechte si poradit, prodejte Vamot vám doporučí vhodný typ pro váš vůz i vaše potřeby.

Více na tazne-zarizeni-vamot.cz

Náš tip: Do karavanu se vám bude hodit nafukovací matrace.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.