Vyberte možnost Stránka

Kam dát opravit své auto?

Kam dát opravit své auto?
Rate this post
!AdSense – before contentBohužel je to tak, každý čtyř kolový miláček občas potřebuje poladit, opravit nebo zcela vyměnit nějakou tou součást svého plechového vybavení. Otázka je, kam s autem jet? Zvolit servis místní nebo ten autorizovaný? Prozradíme vám všechny výhody a nevýhody autorizovaných a neautorizovaných servisů.

Na otázku, kam své auto dát, se vyrojí spoustu názorů, které se přiklánějí buďto k prověřenému servisu nebo naopak k tomu neautorizovanému. Hned na úvod je třeba zmínit, že každá volba má své pro a proti. Velice záleží totiž na tom, jaké auto vlastně máte.

 

Obsah článku

Autorizovaný servis

Je jasné, že pokud máte automobil nový a jeho pořizovací cena nebyla zrovna malá, pak v málo kterých případech přichází volba neautorizovaného servisu. Přece jen chce člověk mít jistotu, že o jeho auto bude postaráno lidmi, kteří dané značce a typu automobilu rozumí a tedy ví, co dělají. A tuto jistotu může autorizovaný servis opravdu podpořit. Kromě jistoty opravdu kvalitně odvedené práce, může být také člověk klidný co se náhradních dílů týká. Autorizovaný servis totiž do auta dodává pouze originální díly, ovšem je také nutné počítat s mnohem větší cenou za opravu i vyměněné díly. Autorizované servisy se specializují na konkrétní značku automobilu, ale v některých případech lze v jednom servisu nechat opravit i více značek aut. Autorizovaný servis je také skvělou volbou, pokud potřebujete mít auto opravené rychle.

 

Výsledné pro a proti autorizovaného servisu

+ profesionálně odvedená práce

+ rychlost opravy

+ jistota originálních dílů

+ záruka na odvedenou práci

– vyšší cena za práci i díly

 

Servis bez autorizace

Pokud máte auto ojeté a připustíte si, že bude za pár let zralé na umístění do šrotu, pak je jasné, že si vystačíte s opravami provedenými v servisu bez autorizace. Jistou nevýhodou takových servisů je dlouhá čekací doba, mnohdy nekvalitně provedená oprava a téměř stoprocentní jistota toho, že náhradní díly nejsou originály. Ovšem získáte i výhody, a to zejména ty finanční. Cena za odvedenou práci je oproti té v autorizovaných servisech mnohem nižší. Ovšem je důležité si uvědomit poměr kvality a ceny. Dalším faktem,který hovoří proti ‘’místním’’ servisům je to, že ně každé auto umí opravit, obvzláště nové typy aut například značek Škoda nebo Volkswagen pro ně mohou být velká neznámá.

 

Výsledné pro a proti servisů bez autorizace

+ nízká cena za práci a díly

+ dostupnost – najdete je téměř v každém menším městě

 

– nekvalitně provedené opravy

– neoriginální náhradní díly

– dlouhá čekací doba

 

Naše doporučení

Naším tipem je volba autorizovaného servisu, který vám zaručí profesionálně dovedenou práci. Výrazně vyšší cena může být sie pro někoho překážkou, ale pokud se na věc podíváme z pohledu poměru ceny a kvality, pak vás ve výsledku vyjde jedna oprava v autorizovaném servisu méně než x návštěv servisu bez autorizace. Navíc si autorizované servisy poradí s automobily osobními i užitkovými.

podbaba-1

V autorizovaném servisu Auto Podbabská se specializují i na vozy užitkové Volkswagen.

Kam jezdíte opravovat své auto vy?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.