Vyberte možnost Stránka

ADR školení od Česmad Bohemia – Zjistěte si více!

ADR školení od Česmad Bohemia – Zjistěte si více!
Rate this post
!AdSense – before contentV případě, že jste profesionální řidič, pak by jste měl popřemýšlet o ADR školení řidičů. Nevíte, o co jde? Zjistěte to v našem článku!

 

Obsah článku

ADR školení – O co se jedná?

V případě, že jste profesionální řidič nákladních automobilů a převážíte nebezpečné věci, pak je nutné, aby jste měl certifikát, který potvrzuje vaše absolvování o složení zkoušek ADR. Tyto zkoušky vychází z dohody ADR, což je evropské ujednání, které řidiče váže ke plnění třech základních školení o přepravě nebezpečných věcí.

 

Co lze označit jako nebezpečné věci?

Jako nebezpečnou látky lze označit hořlavou kapalinu (nafta nebo benzin), hořlavé tuhé směsi (př. síra), látky podporující hoření, samozápalné směsi, žíravé látky, toxické, jedovaté, nakažlivé látky, radioaktivní látky, nebezpečný odpad atd.

Nebezpečných látek přibývá a tak se stále vyvíjí i upravuje legislativa, která udává, stále nové bezpečnostní pokyny při manipulaci s nebezpečnou látkou. Nové zákony a vyhlášky je třeba sledovat a tedy pravidelně navštěvovat ADR školení.

 

Školení se dělí na tři typy:

 

1. Školení řidičů – Tento typ skládají samotní řidiči nákladních vozů, kteří vozí nebezpečné látky. Toto školení je potřebné k získání průkazu ADR, které umožňuje nebezpečný náklad přepravovat.

 

2. Školení bezpečnostního poradce – Tento typ je určený pro samotné firmy, které se zabývají nebezpečnými látkami, konkrétně jejích přepravou, nakládkou, balením atd.

 

3. Školení ostatních osob – jedná se o osoby, které s nebezpečným nákladem přijdou do styku, ať už je to během balení, nakládání či vykládání apod.

 

Česmad Bohemia

Společnost Česmad Bohemia je sdružení automobilových dopravců, které spojuje více než 2 000 dopravců již od roku 1992. O d této doby pořádá pravidelné školení řidičů po celé České republice. tedy například ve městě Praha, Brno, Olomouc, Plzeň, Hradec Králové, České Budějovice, Chomutov, Liberec … .

 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.