Vyberte možnost Stránka

Workoholismus a jeho příznaky – Poznejte zda se to netýká i vás!

Workoholismus a jeho příznaky – Poznejte zda se to netýká i vás!
Rate this post
!AdSense – before contentTrávíte v práci více jak 12 hodin? Pak splňujete jeden z příznaků workoholismu! Zjistěte, jaké jsou ty další!

 

Workohlismus je chorobou, která vlastně spíše závislostí na práci, kterou si dotyční vůbec neuvědomují. Workoholismus se může týkat každé věkové kategorie, nejvíce však vzniká u lidí, kteří pracují mentálně.

 

Berte to vážně!

Pokud vás vaši přátelé a blízcí začnou upozorňovat na to, jak moc pracujete, měl by jste se zamyslet, zda to tak skutečně není. Závislost na práci totiž může vést k mnoha zdravotním i psychickým problémům a skončit u syndromu ‘’vyhoření’’.

 

Jaké jsou příznaky závislosti na práci?

 
Nemám čas, pracuji!

Pokud trávíte v práci 12, 14 nebo dokonce 16 hodin, je něco špatně! Někteří jedinci si dokonce i po tak dlouhé době v práci nosí ještě další pracovní úkony domů. Známkou workoholismu jsou také časté výčitky z toho, že jste nezvládli to, co jste měli, že vaše práce nebyla efektivní, i když ve skutečnosti byla apod.

 

Dovolená? Už pár let ne…

Je absolutní nesmysl odkládat odpočinek a dovolenou na později, na jiné roční období, na další rok atd. každý potřebuje nějakou dobu, kdy zrelaxuje tělo i mozek, kdy neřeší žádné pracovní povinnosti atd. Bez potřebného odpočinku jde pracovní výkon dolů, ztrácí se kreativní myšlení nápaditost.

 

Ztráta kontaktu s okolím

Začne to tím, že přestanete chodit se svými kamarády na pivo, přestanete provozovat své koníčky. Omezíte kontakt se svou rodinou a nakonec už nebude žádný sex ani společně trávené chvíle s přítelkyní, čekat můžete jen hádky, vyčítání a dusnou atmosféru..

 

Myšlenkami stále u práce

Když už se stane, že vyrazíte mimo svůj domov a práci, jen těžko si víkend na horách nebo pobyt u moře užijete. Kufr budete mít plný komunikačních prostředků, jako mobil, notebook apod. Místo zážitků budete mít v hlavě jen to, co je třeba udělat.

 

Zdraví

Přesčasy v práci časem způsobí fyzické i psychické následky. Mezi prvními vás začne trápit migréna a bolest hlavy, špatné nálady, následují žaludeční problémy, vysoký krevní tlak, nechuť k sexu, deprese a kardiovaskulární onemocnění.

 
Je skvělé, když vás vaše práce baví, ale je třeba ukočírovat hranici mezi workoholismem a oddanému věnování se.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.