Vyberte možnost Stránka

Muži pod skalpelem – Facelift

Muži pod skalpelem – Facelift
Rate this post
!AdSense – before contentV dalším díle mužů pod skalpelem jsme se zaměřili na operaci obličeje nazývanou facelift. Zjistěte, jaké možnosti má muž v době, kdy jeho krk a obličej způsobí, že na něj křičí: “Hej, staříku!“.

I když je facelift nebo-li operativní úprava obličeje a krku oblíbená spíše u žen, ani muži na tento zákrok zcela nezapomněli. Nejčastěji volí facelift muži mezi 50 a 60 rokem svého života, kdy je už kůže na obličeji a krku povadlá vinou ztráty elasticity.

Obsah článku

Kdy je čas na skalpel?

I když není na muže v oblasti krásy takový tlak jako na ženy, stejně chtějí vypadat dobře co nejdéle to jde. Není se tedy čemu divit, že návštěvy klinik plastické chirurgie jsou čím dál více častější. Ve stáří už totiž muži nemají příliš mnoho možností, jak si pomoci k tělesné kráse svépomocí. Mnoho mužů ovšem přichází k rozhodnutí úpravy obličeje příliš brzy. Muži chtějí podstoupit tento zákrok v mnoha případech už na pomezí 40 roku.

Obecně platí, že tato věková hranice ještě není na úpravu ještě natolik vhodná.

Kůže na obličeji a krku je ještě natolik pružná a elastická, že zákrok ztratí do 2-3 let na účinku (kůže opět povolí). Teprve až po padesátce přichází ten pravý čas na operativní zákrok, v tomto období už kůže postrádá dostatečnou pružnost a výsledný efekt bude dlouhodobý.  Kůže zůstane napnutá a odolná vůči mimickému pohybu obličeje 8-10 let po operaci.

Jednou a dost?

Facelift je ten typ zákroku, který je vhodné podstoupit pouze jednou maximálně dvakrát, ale časový odstup musí být alespoň 10 let. I když je možné zákrok udělat i vícekrát a s menším časovým rozdílem (3-4 roky), výsledkem bude nepřirozeně natažená kůže v oblasti obličeje a krku, roztažené jizvy, tenká kůže.

Odstrašujícím příkladem může být například Michael Jackson, jehož obličej vypadal jako vyžehlený a jeho výraz tak byl absolutně nepřirozený.

Komplikace u faceliftu

Většina mužů doufá, že facelift jim pomůže získat mladší vzhled. Ale málokdy si uvědomí, že tento zákrok má i jisté dopady, se kterými je třeba počítat. Konkrétně u pánského pohlaví je přichází největší komplikace v zamaskování jizev. Řídnoucí vlasy totiž často odkryjí jizvy způsobené zákrokem. Další ne příliš pozitivní změnu postihne oblast vousů. Vousy jsou pro někoho přítěž, pro jiného součást image.

Při operaci obličeje se kůže, kde rostou vousy posune směrem nahoru a dozadu. Tím se změní poměr obličeje a vousy tak budou růst výše, než tomu bylo doposud. Není nutné mít strach, že vám budou vousy růst až na uších, ale přesto je nutné změnu v přesunu růstu vousů očekávat.

Co vás čeká v případě rozhodnutí podstoupit facelift?

Výsledek: Od zákroku můžete očekávat, napnutí kůže v oblasti spánků, zvednutí pokleslých tváří, odstranění nadbytečné pokožky v oblasti dolní čelisti, zredukování podbradku vypnutí kůže na krku.

Před operací: Před operací vás čeká kompletní vyšetření, které zjistí, zda je zákrok vůbec vhodný. Před samotnou operací by neměl člověk onemocnět zánětlivým onemocněním, nežádoucí je i onemocnění pokožky. Nutné je vysadit léky, které podporují krvácivost ( acylpyrin a jemu podobné léky.)

Operace: Operace je provedena za pomoci místního nebo celkové znecitlivění.

Po operaci: Po zákroku je nutná denní hospitalizace. Očekávat lze otoky obličeje a krevní podlitiny, ty lze zmírnit studenými odklady. Po operaci je nutné být v klidu.

Více informací:

Přečtěte si všechny informace o faceliftu na www.esthe-plastika.cz/plasticka-operace-obliceje

Závěrem

Pokud se cítíte vzhledově starý, pak je pro vás facelift cestou, jak získat opět sebevědomí a radost z pohledu do zrcadla. Více o možnostech zkrášlení těla i odstranění funkčních nedokonalostí najdete na stránkách Esthe-plastika.cz a Plasticka-chirurgie-Vrbicky.cz

Dříve jsme psali: 

Muži pod skalpelem – plastika nosu

Muži pod skalpelem – plastika prsou

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.