Vyberte možnost Stránka

4 hlavní důvody pro pořízení auta na CNG

4 hlavní důvody pro pořízení auta na CNG
Rate this post

 

Automobilový průmysl se v posledních letech snaží snížit ekologickou zátěž vyráběných vozidel. Proto vznikají elektromobily a vozidla s alternativními pohony, které mají nahradit klasické spalovací motory. Zajímavou záležitostí jsou bezesporu auta na CNG. Jaké jsou hlavní důvody, proč byste o jejich pořízení měli uvažovat?

Obsah článku

1. Nízké provozní náklady

CNG, tedy stlačený zemní plyn, je výrazně levnějším druhem paliva než benzín a nafta. Díky nulové spotřební dani se vám provoz auta na CNG vyplatí. Navíc jsou tato vozidla osvobozena od silniční daně. Důvodem je snaha, aby si lidé kupovali ekologické modely vozidel na úkor tradičních aut se spalovacími motory, které příliš zatěžují přírodu a ovzduší.

2. Šetrnost k životnímu prostředí

Auta na CNG vypouštějí do ovzduší podstatně méně spalin a škodlivých látek než vozidla s konzervativními druhy pohonů. Oproti benzínovým motorům se kupříkladu snižují emise oxidu uhelnatého až o 25 procent, což jistě není zanedbatelné číslo.

3. Tichý chod

Velkou výhodou, kterou ocení mnozí budoucí majitelé aut na CNG, je tichý chod. Motor při jízdě prakticky neslyšíte. Pokud nejste zrovna milovníky burácejících vozidel, která drtí vaše ušní bubínky, pak je CNG pohon nepochybně dobrou volbou.

4. Bezproblémové tankování

V současnosti se CNG stanice nacházejí už takřka v každém koutě České republiky a ve většině evropských zemí. Síť čerpacích stanic se rok od roku zvětšuje, takže se určitě nemusíte obávat toho, že při pořízení auta na CNG nebudete mít stlačený zemní plyn do vozidla kde načerpat.

Auta na CNG vyjdou sice o něco dráž než třeba vozidla s benzínovým motorem. Díky nízkým provozním nákladům a šetrnosti paliva k motoru se ale prvotní vyšší investice brzy dorovná. Za pár let si snadno spočítáte, že se vám nákup auta na CNG spíše vyplatil.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.