Vyberte možnost Stránka

Kdy zkontrolovat technický stav vozu

Kdy zkontrolovat technický stav vozu
Rate this post

Staráte se o svůj automobil dostatečně? Víte, ve kterých situacích se věnovat technickému stavu vozu detailněji? Poradíme vám, kdy zkontrolovat vaše auto a jak si ulehčit nepříjemnosti na cestách. Prevence je i v případě automobilů tím nejlepším, co můžete pro svůj vůz udělat.

Obsah článku

Po nehodě

I když máte za sebou jen menší nehodu, kdy to odnesly jen plechy auta, vždy si pro jistotu nechte zkontrolovat technický stav vozu. Nikdy nevíte, zda vše funguje tak, jak má. Je možné, že servisní pracovník nic nenajde, ale také vám možná ukáže prasklou hadičku nebo zjistí problém v elektronice. Je dobré mít auto zkontrolované, aby bylo vaše cestování nejen plynulé, ale také bezpečné a komfortní.

Před zimou

Kontrola technického stavu vozu by měla být samozřejmostí i před zimou. Zajímejte se nejen o speciální kosmetickou péči, která prodlouží životnost vašeho auta a ochrání jej proti korozi. Nechte si opravit řídící jednotku, seřiďte si správně tachometr a zkontrolujte také brzdy, které v zimě velmi často potřebujete.

Ukliďte také interiér vozu a nevozte v kufru zbytečnosti, které jen zabírají místo. Pokud máte problém s autoklíčem, nechte si vyrobit nový nebo alespoň jeden náhradní. Využijte možnost odblokování klíče s imobilizérem a kromě tohoto způsobu se zajímejte i o zabezpečení auta pomocí alarmu.

Při přezouvání pneumatik

Přezouvat svůj vůz byste měli před zimou a po ní. Vždy, když necháte přezout na letní pneumatiky, požádejte v servise i o geometrii kol. Jen tak zajistíte správnou přilnavost kol k vozovce a s tím spojenou bezpečnou a plynulou jízdu. Stejně tak nechte zkontrolovat geometrii kol, když máte jakýkoliv defekt a musíte pneumatiku vyměňovat.

Před technickou kontrolou

Samozřejmostí by měla být návštěva servisu před technickou kontrolou. Nechte zkontrolovat veškeré potřebné, abyste technickou kontrolou v pořádku prošli. Zaměřte se nejen na technický stav vozu, kam patří funkčnost brzd i fungující elektronika, ale také na eliminaci korodujících částí a nápravu karosérie.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.