Vyberte možnost Stránka

Jaké pomůcky jsou zapotřebí pro klasické pánské holení?

Jaké pomůcky jsou zapotřebí pro klasické pánské holení?
Rate this post

V obchodech s kosmetickými přípravky lze dnes najít řadu holicích strojků, které mužům usnadňují holení. Tuto činnost dospělý muž vykonává prakticky každý den, pokud chce mít příjemně hebkou a svěží pleť na tváři a nemá rád strniště vousů. Je zajímavé, že stále více chlapů upřednostňuje klasickou formu holení. Na to je ale zapotřebí mít několik základních pomůcek.

Proč při holení zvolit způsob, který znali už naši předci?

Holení tradičním způsobem je v módě. Může to mít hned několik důvodů. V první řadě jde o jakýsi rituál, oproti moderním strojkům si muži se svými vousy dokonale pohrají, leckdy se u tohoto druhu hygieny dá odpočinout a relaxovat. Holení se štětkou a žiletkou je rovněž často účinnější, vousy se odstraňují skutečně tak, že je výsledkem dokonale hebká pokožka. Akce sice trvá o trochu déle, s tím by ale neměl mít problém, pokud nemáte ráno plné shonu.

Základní potřeby pro holení

Kromě pěny je při tradičním způsobu holení nutné si zajistit především kvalitní štětku. Dobrá štětka na holení se pozná dle toho, že dokáže precizně připravit a poté rozetřít pěnu po celém obličeji. Při výběru štětky si dejte pozor na délku vlasů. Čím delší vlasy má, tím více se na ní váže voda, takže dochází k intenzivnějšímu našlehání krému a snazšímu zanesení na vousy.

Praktická je dále miska na holení, v níž si jednoduše namícháte zvolený krém, pěnu, případně speciální mýdlo na vousy. Miska musí být dostatečně hluboká.

V neposlední řadě se vyplatí koupit si kamenec. S jeho pomocí hravě zastavíte případné krvácení z ranek, jež způsobí žiletka při neopatrném holení. Kamenec také působí jako přirozený deodorant, neboť pleti navodí příjemnou vůni. Navíc je schopný absorbovat pachy.

Sady na holení

Jestliže se nechcete trápit s nákupem veškerých potřeb samostatně, je možné si ve specializovaných obchodech zakoupit kompletní sady na holení, jež obsahují právě štětku, misku na holení, kamenec, potažmo ještě další prvky.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.