Vyberte možnost Stránka

Pracovní ochranné brýle aneb myslete na bezpečnost svého zraku

Pracovní ochranné brýle aneb myslete na bezpečnost svého zraku
Rate this post

 

Ochrana zraku by měla být při nebezpečné práci, či třeba také sportu, úplnou samozřejmostí. I přesto to však lidé mnohdy podceňují. Ochranné brýle vám přitom pomohou předcházet většině zranění oka, které na pracovišti hrozí.

Jak poznat kvalitní brýle

Jestliže se rozhodujete pro koupi ochranných brýlí, měli byste dbát hlavně na jejich kvalitu. Je totiž důležité, aby spolehlivě chránily zrak. Proto se vyhněte podezřele levným modelům, které by mohly být nevyhovující. Ty totiž bývají vyrobeny z nevhodných materiálů a mohou nadělat více škody než užitku. Vždy byste proto při výběru měli dbát na to, aby brýle byly certifikované. Díky tomu poznáte, že váš zrak při práci ochrání.

Certifikované brýle

Certifikované brýle poznáte snadno. Minimálně musí splňovat normu označovanou EN 166, která zaručuje, že ochrana zraku je spolehlivá. Norma totiž stanovuje, za jakých podmínek jsou takovéto ochranné brýle vhodné. Abyste měli jistotu, že jsou brýle certifikované, dodavatel musí předložit platný certifikát a na samotných brýlích je uvedeno číslo normy. Kromě normy EN 166 existuje také několik dalších, například EN 170, která označuje ochranné filtry proti UV záření, či EN 169 jako označení filtrů pro svařování.

Vhodný materiál

Ačkoliv není předepsáno, z jakého materiálu musí být ochranné brýle vyrobené, rozhodně má materiál na funkčnost brýlí značný vliv. Nejlevnější produkty bývají vyrobeny z plastu, který může být nepříjemný pro celodenní nošení. Nabízí se proto řada dalších materiálů jako je acetát či polykarbonát. Pokud sháníte opravdu kvalitní brýle, podívejte se na e-shop Hoffmann Group, který má širokou nabídku.

Na ochranné brýle byste při práci nikdy neměli zapomínat. Pracovní úrazy zraku totiž mohou být pořádně nepříjemné a jejich léčba je složitá. Proto je lepší jim předcházet.

Zdroj obrázku:

Piotr Zajda / Shutterstock.com

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.