Vyberte možnost Stránka

Jakou roli má v těle vitamín D a proč je důležité ho dostatečně doplňovat?

Jakou roli má v těle vitamín D a proč je důležité ho dostatečně doplňovat?
Rate this post

Snad pro nikoho již nebude překvapením, že lidské tělo potřebuje poměrně velké množství různých vitamínů a minerálů. Podílí se totiž na jednotlivých biochemických reakcích a ovlivňují celou řadu procesů. Jejich nedostatečné množství tak může mít nežádoucí účinky. Skvělým příkladem je právě vitamín D. Jakou roli má v lidském organismu a proč je důležité ho cíleně doplňovat? To se dozvíte v tomto článku.

Kvalita kostí, vlasů i nehtů

Dostatečné množství vitamínu D má zásadní vliv na správnou kvalitu a zdraví vlasů, kostí, nehtů a zubů. Pokud tedy pozorujete problémy s některou z těchto oblastí, může být na vině právě deficit vitamínu D. Vhodným řešením je tak jeho dostatečné doplnění ve formě stravy či speciálního přípravku.

Nedostatek energie, deprese a slabý imunitní systém

Přesně takové příznaky je možné pozorovat ve chvíli, kdy máte nedostatek vitamínu D. Není tak žádnou náhodou a překvapením, že podobné problémy pozorujeme především během zimního období, kdy je přirozený nedostatek vitamínu D kvůli menšímu množství slunečního záření, ze které si pokožka dokáže vitamín D získat. Pokud se tak chcete vyhnout nepříjemným problémům, jako je například nedostatečná a slabá imunita, může být vhodné vitamín D3 cíleně doplnit.

Způsoby doplnění vitamínu D do organismus

Jestli pozorujete varovné signály, které provází nedostatek vitamínu D3, jistě chcete znát způsoby, jak ho do těla doplnit. Během letních měsíců je to poměrně snadné, protože stačí strávit zhruba 20 minut na sluníčku. Během zimy, kdy je slunce nedostatek to však bývá složitější, takže přichází na řadu doplňky stravy ve formě kapek či kapslí. Kvalitní přípravek s vit D3 může pomoci s jeho doplněním, ale je potřeba dodržovat doporučené dávkování uvedené přímo na konkrétním přípravku.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.