Vyberte možnost Stránka

Hoďte svůj vůz do gala nanokosmetikou. V čem vyniká?

Hoďte svůj vůz do gala nanokosmetikou. V čem vyniká?
Rate this post

Ať už se chystáte na dovolenou nebo jste se jen rozhodli věnovat vašemu vozu více péče, přinášíme vám několik tipů jak docílit perfektních výsledků a mít auto jako ze škatulky. Docílíte toho nanokosmetikou, která se v posledních letech vkrádá zejména do domácností. V čem je nanokosmetika tak výjimečná a proč se vyplatí si za ni připlatit?

Při klasické údržbě vozu, ať na ručních nebo automatických myčkách, je většinou po umytí na auto aplikován ochranný vosk. Ten má dlouhodobě chránit lak auta před povětrnostními vlivy, UV zářením a má odpuzovat vodu a případné nečistoty. Pokud však nezvolíte variantu tuhého vosku, který se nanáší ručně a následně je třeba ho rozleštit, tekutým voskem pravděpodobně nedocílíte kýženého výsledku nebo jen velmi krátkodobě. V létě je přitom ochrana laku stejně důležitá jako v zimě, kdy autu dává zabrat sůl, štěrk apod. Během této sezony nás totiž zase trápí mušky, jejichž kyseliny z těla rozleptávají lak a mohou jej při dlouhodobém působení poškodit v celé jeho hloubce.

Čím dál populárnější se tak stává nanokosmetika. Ta na ošetřeném povrchu utváří neviditelný ochranný štít, který vniká do nerovností a mikrotrhlin povrchu, vyhlazuje jej a chrání ho před poškozením. Revoluční je na trhu nanokosmetika Pikatec Car, kterou si můžete objednat například na autodoplnky-obchod.cz. Základem ochranných politur Pikatec je patentovaná směs pryskyřice, speciálních aditiv a velmi tvrdých přírodních materiálů miniaturní velikosti zvaných nanočástice. Ty vytváří velmi odolnou vrstvu na laku auta a chrání jej před poškozením. Zároveň však lak omladí a auto po aplikaci vypadá jako nové.

Nanokosmetika následně usnadňuje i další údržbu, a to díky tomu, že se většina nečistot od ochranné vrstvy jednoduše odrazí a nezanechávají na karoserii vozu škrábance apod. Odpuzována je i voda, a tak se zvyšuje bezpečnost jízdy hlavně při výhledu z vozidla během deště. Aplikace nanokosmetiky ale má svá pravidla. Budete-li se však držet instrukcí, uvidí, že se nejedná o nic složitého. Na údržbu vozu nanokosmetikou je třeba si vyhradit několik hodin.

Nejdůležitější na celém procesu je prvotní umytí vozu. Všechny povrchy je třeba zbavit veškerých nečistot, všech předešlých ochran včetně vosků a olejů, a to z toho důvodu, aby se politura mohla dobře navázat k ošetřovanému povrchu. Dejte si proto na čištění opravdu záležet. Následně nanesete ochrannou polituru a necháte několik minut působit. Poté místo rozleštíte hadříkem a 12 hodin vyčkáte, než s autem vyjedete na silnice. Nakonec je doporučováno po týdnu nebo po dvou auto umýt, aby byla smyta zbytková mastnota.

Set nanokosmetiky Pikatec vás na e-shopu autodoplnky-obchod.cz vyjde na necelých 1600 korun, obsahuje však šampon, ochranu karoserie, ochranu na skla, odmašťovač a rozlešťovač a další nezbytné příslušenství pro kompletní údržbu. Navíc pak máte na několik měsíců vystaráno.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.