Vyberte možnost Stránka

Má smysl opravovat dálkové ovládání u auta?

Má smysl opravovat dálkové ovládání u auta?
Rate this post

Stisknout tlačítko na ovladači cestou k autu a rovnou ho otevřít, aniž bychom se museli věnovat jednotlivým dveřím. Centrální zamykání je pohodlné, s dálkovým ovládáním ještě více. Co ale když se porouchá?

Pohodlné odemčení

Ještě stále se můžeme potkat s vozy, které nemají ani centrální zamykání, ani dálkové ovládání. Každé jednotlivé dveře se tak musí otevřít ručně, oním naučeným pohybem z místa řidiče. Většina novějších vozů už ale dálkové ovládání centrálního zamykání má ve standardní výbavě a jsme na něj zvyklí. Do zámku už klíč vůbec není potřeba vkládat, stačí na ovladači stisk tlačítka. Když však přestane fungovat, většinou hledáme rychlé řešení, abychom se nemuseli vracet k ručnímu odemykání dveří. S autem sice můžeme i nadále jezdit, chyba dálkového ovládání nás v jízdě nijak neomezuje, ale přeci jen nás nemožnost otevřít auto jedním stisknutím může zdržovat nebo přidělávat práci. O opravu se postará specializovaná firma.

Řešením je autoservis

S porouchaným dálkovým ovládáním zamíříme do autoservisu, kde se postarají o opravu. Většinou totiž bývá součástí plastové krytky autoklíče a jakékoli domácí snahy o opravu nemusí dopadnout dobře. Profesionální firma, která se výrobou a opravami klíčů zabývá, má dokonalý přehled i o tom, co se uvnitř krytky skrývá. My doma po jejím rozebrání už nejspíše všechny komponenty zpět nedostaneme a můžeme tak zůstat bez možnosti s autem jezdit. Kromě dálkového ovládání totiž krytka obsahuje i další funkce, třeba čip pro komunikaci s imobilizérem. Variant, proč ovládání přestalo fungovat, je mnoho, od vybité baterky až po nutnost přeprogramování nastavení.

Na opravu myslete i tehdy, když se krytka klíčů poškodí, je nalomená nebo se v ní objevila prasklina. I drobné poškození, o kterém si myslíme, že to nic není, může být uvnitř krytky velké a způsobit třeba i to, že auto nepůjde nastartovat.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.