Vyberte možnost Stránka

Dentální hygiena – co vás tam čeká?

Dentální hygiena – co vás tam čeká?
Rate this post
!AdSense – before contentDentální hygiena je trendem poslední doby. Málokdo vlastně ale ví, co ho při první návštěvě vlastně čeká! Jste na tom stejně, pak si zjistěte celý průběh dentálního čištění v našem článku!

 

Obsah článku

Zpověď – 1. návštěva

Celé mé okolí se na mě začalo z ničeho nic smát mnohem bělejšími úsměvy. Než mi to začalo naplno vrtat hlavou, dozvěděla jsem se, že za to může dentální hygiena nebo-li profesionální vyčištění zubů.

Neváhala jsem a objednala se také. Informací jsem už měla dost a vše mě utvrzovalo v tom, že je to správný krok.

 

Přesvědčující argumenty

Osobně na mě zapůsobilo hned několik věcí.

 

1. Cena – I když si nežiji nijak špatně, přesto přemýšlím, za co své peníze utratím. A tato cesta k čistému a bělejšímu úsměvu je cenově dostupná snad úplně každému!

 

2. Účinnost – Viditelné výsledky u mých přátel byly dostačujícím důkazem o účinnosti.

 

3. Rychlost – Něco málo přes hodinu si najde každý.

 

Chtělo to sice pár dní na rozhoupání, ale nakonec jsem zvedla telefon a objednala se. Dost mě překvapilo, že i když šlo o ordinaci ve středně velkém městě, musela jsem si na dentální hygienu počkat 2 týdny. Byla jsem také informována o tom, že si sebou mám vzít kartáček, který běžně používám.

Nervozita a vyptávání

Samozřejmě, že v den D jsem začala být dost nervózní. A tak přišlo vyptávání se všech zúčastněných, co mě vlastně bude všechno čištěno a jak. Zjistila jsem průběh celé návštěvy a dozvěděla se informaci o tom, že je to dost nepříjemné a v určité situaci to připomíná až klasické vrtání zubních kazů. Dost jsem se opotila z představy hodinového vrtání zubů, ale už jsem necouvla.

 

Jak to vlastně všechno probíhá?

Vyzbrojená balíčkem papírových kapesníků a přineseným kartáčkem jsem se strachem se blížila ke křeslu. Po usednutí a uvázání velkého bryndáku se začala ta příjemná paní hygienistka ptát na to, jak si čistím zuby a zda mám nějaké problémy se zuby, krvácením apod. Podepsala jsem dva papíry, kde jsem souhlasila s tím, že mi bude provedena dentální hygiena. Po krátkém papírování mi byla dána malá přednáška s modelem chrupu, o tom, jak každodenní a správně prováděná dentální hygiena zajišťuje zdravý chrup i dásně. Zjistila jsem, jakou technikou si zuby a dásně čistit. A zabrousili jsme i na téma zubních past a vod.

Jelikož jsem již hodně věcí věděla od svých přátel a i brouzdání  po internetu mi rozšířilo obzory, tolik nového mě nepřekvapilo. V podstatě to byl velice zajímavý a také přínosný rozhovor.

První vyšetření – rozhodně to nebolelo!

Poté mi hygienistka řekla, že udělá nejdříve prvotní vyšetření zubů a dásní. Zjišťovala výskyt zubního plaku, zubního kamene, pigmentace a krvácivosti dásní. Výsledky si zapisovala a vše mi hned vysvětlovala. Díky zrcátku jsem viděla, kde je problém s krvácením a místa, kde se nacházejí pigmentové skvrny. Kromě mi také byly přeměřeny mezery mezi jednotlivými zuby, abych věděla, která tloušťka mezizubních kartáčků je pro mě ta pravá. Dosud jsem totiž používala pouze jednu tloušťku.

 

Profesionální čištění zubů

Nebylo to příjemné, ale nebolelo to! Nejdřív ze všeho mi byl odstraněn zubní kámen. Poté přišlo na řadu pískování, které zatočilo se zbytky zubního kamene a také s pigmentovými skvrnami. Jak jsem se dozvěděla byl mi i odstraněn předdásňový zubní kámen. Vše to uteklo jako voda, mezi jednotlivými kroky bylo nutné vyplachování a vyplivování.

Konečný pocit

Výsledkem jsem byla nadšená! Mé zuby byly viditelně bělejší, na omak hladší. Cestou domů jsem se smála na každého, koho jsem potkala.

Máte také zkušenosti s dentální hygienou? Napište nám své názory!

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.