Select Page

Sháníte vůz do města? Zvažte Renault Clio

Sháníte vůz do města? Zvažte Renault Clio
Hodnocení

Plánujete koupi nového vozu? Žijete-li ve městě či do něj každý den dojíždíte, zvažte Ranault Clio, několikanásobného držitele titulu nejprodávanější malé auto na evropském trhu. Pro život ve městě to je jednoznačná volba.

Jízda ve městě nikdy není jednoduchá. Oči musíte mít pořád na stopkách, jen malé zaváhání se může stát fatálním. Popojíždění v kolonách s neustálým brzděním a rozjížděním dává zabrat brzdám i spojce. A samostatnou kapitolou je parkování. Nejenom z těchto důvodů jsou některé vozy pro jízdu ve městě vhodnější než jiné. Přímo ideální do městského provozu je například Renault Clio.

Ani velké, ani malé

Ani velké, ale zase ani malé, aby nepojalo i objemnější zavazadla – 300 litrů coby objem úložných prostor rozhodně není zanedbatelný. Co se velikosti týče, toto autíčko je tak akorát. Pro každodenní cesty do zaměstnání a parkování v centrech měst, ale třeba i v podzemních či nadzemních parkovištích, které rozhodně nejsou stavěny pro americké Cadillaky, přímo ideální.

Parkování na první pokus

S Cliem totiž zaparkujete napoprvé, což ocení obzvláště ženy jako já, které ne vždy zaparkují na první dva pokusy. Pro tyto případy je přímo k nezaplacení funkce Easy Park Assist, která de facto vůz zaparkuje za váz. Automatické je samozřejmě i zapínání a vypínání světel stejně jako ovládání bočních zrcátek.

Tříválcový elegán

Cliu není co vytknout ani z designového pohledu. Ne nadarmo si toto sympatické autíčko vysloužilo přezdívku tříválcový elegán. Takový totiž na pohled je – elegantní. Nejnovější model se obzvláště povedl a z designového hlediska skvěle drží krok s konkurencí. Může za to nejenom jeho dynamický tvar karoserie, ale třeba i výrazné disky kol, které vozu přidávají na dramatičnosti.

S Cliem se neztratíte

Jak byste také mohly. Díky naprosto jedinečnému asistenčnímu a navigačnímu systému se nejenže bezpečně a rychle dopravíte z bodu A do bodu B, ale také se dozvíte, jaké bude počasí, což vám zase umožní dotyková obrazovka na palubní desce se spoustou chytrých a hlavně praktických aplikací, které vás zkrátka rozhodně nenechají ve štychu. Ve voze tak můžete poslouchat hudbu, rádio či přijímat i odesílat e-maily. Ne, nerozepisuji se zde o voze budoucnosti, Renault Clio je realitou, skvělým vozem přítomnosti.

Více se o nejnovějším modelu značky Renault Clio dozvíte zde: https://www.rpz.cz/renault/nove-vozy/osobni-vozy/clio/clio/

 

About The Author

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!