Vyberte stránku

Jaké novinky lze najít u modernizované Kii Sportage (2019)?

Jaké novinky lze najít u modernizované Kii Sportage (2019)?
Hodnocení

Čtvrtá generace Kii Sportage, mezi českými řidiči velmi oblíbeného SUV auta, se po více než 3 letech od svého uvedení dočkala faceliftu. Krom na první pohled modernějšího interiéru a exteriéru, přibyla rovněž i celá řada bezpečnostních technologií, a dokonce i nový pohon. Jaká z těchto vylepšení se dají považovat za ta nejvíce převratná?

Nové motory a nejmodernější bezpečnostní technologie

Za jednu z nejvýraznějších změn se dá jednoznačně označit přidání nových motorizací – benzinové 1.6 T-GDi s výkonem 177 koní a 1.6 GDi se 132 koňmi, a dieselové 1.6 CRDi s výkonem 136 koní a emisemi 123 g/km, což z něj činí nejčistší dieselový motor v historii této jihokorejské automobilky.

Vůbec nejzásadnější novinkou je však dieselový mild-hybrid MHEV EcoDynamics+ o objemu 2 litry, díky němuž se Sportage stává prvním mild-hybridem značky Kia.

V oblasti technologického vybavení se faceliftovaná verze Kii Sportage dočkala též celé řady inovací, konkrétně může být v závislosti na zvolené výbavě obdařena 360° parkovacím asistentem, asistentem pro hlídání jízdy v jízdním pruhu, systémem sledování únavy řidiče, inteligentním tempomatem či autonomním bržděním. Všechny tyto asistenty jsou součástí Kia DRIVE WiSE, jímž je vybaven například i crossover Kia Niro.

Myšleno je i na zábavu a pohodlí

Jelikož Sportage je populární rodinný vůz, tak důraz je i u faceliftu kladen na zabavení spolucestujících při jízdě. Cestu si tak lze například zpříjemňovat poslechem hudby z 8 reproduktorů špičkového audiosystému JBL. Početnější rodiny rovněž jistojistě uvítají skutečnost, že objem kufru činí velice příznivých 503 litrů, ten je navíc vybaven i elektronickým bezdotykovým otvíráním.

V interiéru Kii Sportage Facelift 2019 můžeme nalézt kožená polohovatelná sedadla s elektricky upravitelnou opěrkou, měkčené plasty a integrovanou bezdrátovou nabíječku. V exteriéru doznala oproti klasické verzi z roku 2016 největších změn maska chladiče, následovaná předním nárazníkem.

A jaká je vlastně cena tohoto SUV? Základní model si je aktuálně možné pořídit již od 484 980 korun, v nejvyšší výbavě (GT Line s motorizací 2.0 CRDi MHEV 4×4 8A/T) je pak Sportage k dostání za částku 919 980 korun.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!