Vyberte možnost Stránka

V autě je mít nemusíte, ale hodí se

V autě je mít nemusíte, ale hodí se
Rate this post

Od října loňského roku došlo ke změnám v oblasti povinné výbavy. K úpravám se zákonodárci rozhodli především u těch prvků, u nichž se už dlouhá léta vášnivě diskutovalo nad jejich užitečností a vůbec smyslem je v autě mít. Zůstávají tak pouze reflexní vesta a výstražný trojúhelník. Pak jsou ale věci, které sice vlastnit nemusíte, ale ve voze se vám určitě neztratí.

Náhoda je blbec. Hlavně v noci

Z povinné výbavy zcela vypadly žárovky. Je to z toho důvodu, že většina řidičů neumí prasklou žárovku vyměnit za jinou. Nicméně když vám praskne jedna, nebo více žárovek za jízdy v noci a kamarád na telefonu nefunguje, v mžiku se z vás stane ostřílený automechanik. Náhradní klasické žárovky, LED žárovky nebo halogenové autožárovky v autě oceníte. Až si je budete pořizovat, mějte na paměti správný typ, patici, příkon, napětí a světelný tok. Setkat se tak můžete s označením žárovky h7žárovky h8, ale i autožárovky H1. Výborné jsou od Philips a OSRAM.

Expiraci lékárničky kontrolovat nemusíte

Častým důvodem k pokutám při běžných silničních kontrolách byla lhůta expirace autolékárničky. Do nedávna bylo třeba pravidelně pořizovat novou, bez ohledu na to, zda jste tu původní vůbec někdy otevřeli. Tomu je naštěstí konec. Z povinné výbavy lékárničky zmizely i nůžky, trojcípý šátek, polštářková náplast a rouška. Upřímně řečeno, kdo z nás by při poskytování první pomoci myslel na roušku, že? Na druhou stranu v určitých situacích se hasicí přístroj, řezač pásů i nějaká přikrývka stávají nezastupitelnými pomocníky.

Když nemáte zajištěnou asistenční službu

Defekty na voze se stávají dnes a denně. V případě prázdné pneumatiky nemusíte mít v autě sadu na výměnu kola, jestliže jezdíte na pneumatikách, které vám dovolí nouzový dojezd, nebo jste schopni opravy bez nutnosti demontáže. Východiskem je i asistenční služba, a to ne jen v případě prázdného kola. Jinak se ale hodí se mít v autě i lano, svítilnu, nabíječku, startovací kabely, sněhové řetězy a základní sadu nářadí. Nikdy nevíte, kdy se vám budou hodit.

 

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.