Vyberte možnost Stránka

5 kroků, jak správně nastřelit kolimátor

5 kroků, jak správně nastřelit kolimátor
Rate this post

Na nastřelení kolimátoru není ve své podstatě nic těžkého. Stačí, když budete celou problematiku ovládat alespoň teoreticky a nastřelení se vám poté již povede. V tomto článku vám vysvětlíme, jak se nastřelují kolimátory značky Holosun.

Obsah článku

Upevněte kolimátor

Nejprve zkontrolujte, zda je zbraň vybitá, a poté na ni upevněte kolimátor. Kolimátor by měl vždy zapadnout mezi zuby railu, což určitě poznáte. Následně je potřeba zařízení utáhnout. To, zda budete mít kolimátor spíše vzadu nebo blíže k vašim očím, je čistě otázkou vaší preference. Lidé, kteří si například později chtějí pořídit i zvětšovací modul, si obvykle nechávají nějaké místo volné.

TIP: I levné kolimátory mohou být kvalitní. Prohlédněte si nabídku kolimátorů značky Holosun.

Pro dotažení šroubu využijte klíč

Šroub dotáhněte přiloženým TORX klíčem tak, aby začal klást odpor. Dejte si pozor, abyste při dotahování nevyvinuli příliš velkou sílu. Montáž by se tak mohla poškodit. Kolimátor by měl být z výroby vynulovaný a jeho záměrná osa by se měla blížit dráze střely. Abyste osnovu kolimátoru otočili, je třeba otáčet s rektifikačními šrouby kolimátoru.

Pusťte se do střelby

V této chvíli vám již nic nebrání, abyste začali střílet. Při nastřelování je třeba přihlédnout k matematice. Kolimátor pracuje se stupni úhlové minuty MOA. Jak je známo, 1 MOA odpovídá 1/60 stupně. Na 100 metrů to symbolizuje 29,1 mm. Kolimátory Holosun používají pro jedno otočení s rektifikačním šroubem skok 0,5 MOA. Jedno takové kliknutí vám tedy posune zásah o 14,55 mm na 100 m.

Vezměte si metr

Pro potřeby tohoto článku si nyní představte, že jste vystřelili. Zásah je přitom 6 cm horizontálně vlevo a 4 cm vertikálně nad, přičemž střílíte na vzdálenost 20 metrů. Jedním kliknutím posunete zásah o 2,91 mm (0,1455 x 20). Vy jej však potřebujete posunout o 6 cm doprava a o 4 cm dolů.

Proto nyní musíte posunout rektifikačním šroubem proti směru hodinových ručiček celkem dvacetkrát. A zároveň 13 – 14krát po směru hodinových ručiček.

Zkušební střelba

Jakmile máte vše hotovo, proveďte zkušební střelbu. Nástřel by měl být v pořádku, případně jej ještě můžete doladit. Takto máte kolimátor nastřelen na 20 metrů, snadno jej však můžete nastřelit na takovou vzdálenost, jakou budete používat nejčastěji.

Více informací o kolimátorech najdete na www.holosun.cz.

 

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.